NOWY TERMIN ZAWODÓW ! Zaplanowane pierwotnie na najbliższy piątek w Rzeszowie Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu zostały przełożone na niedzielę, 2 kwietnia

Pogoda krzyżuje plany. Nowa data Texom MPPK. Walka o medale w najbliższą niedzielę na torze w Rzeszowie. Mecz o Puchar Fundacji PZM przełożony

  Nagły spadek temperatur w całym kraju, połączony także z zimową aurą, a także niekorzystne prognozy na najbliższe dni spowodowały zmiany w kalendarzu imprez żużlowych. Zaplanowane pierwotnie na najbliższy piątek w Rzeszowie Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych zostały przełożone na niedzielę, 2 kwietnia, na godzinę 16.30. Bilety zachowują ważność. Natomiast Mecz o Puchar Fundacji PZM, który miał odbyć się właśnie w najbliższą niedzielę w Poznaniu, również przełożono, choć w tym przypadku nowy termin jeszcze jest nieznany.

Głównym powodem decyzji organizatorów w porozumieniu z Główną Komisją Sportu Żużlowego, odnośnie spotkania w Poznaniu, jest stan toru po opadach śniegu w tym mieście i kiepskie prognozy na najbliższe dni.

Nowy termin Meczu o Puchar Fundacji PZM, w którym ebebe PSŻ Poznań ma się zmierzyć z zespołem Gwiazd 1. i 2. Ligi Żużlowej, nie jest jeszcze znany. Trwają ustalenia w tej sprawie.

Bilety zachowują ważność, istnieje jednak także możliwość ich zwrotu. O szczegółach ich posiadacze zostaną powiadomieni drogą mailową przez serwis ebilet.pl. Można też wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy, dostępny tutaj – https://www.ebilet.pl/kontakt.

Nowy termin mają też Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Impreza pierwotnie zaplanowana na piątek, 31 marca, została przełożona na 2 kwietnia (godzina 16.30). Bilety zachowują ważność, ale istnieje również możliwość zwrotu na zasadach identycznych jak podczas spotkania w Poznaniu. Powodem zmiany terminu rzeszowskiej imprezy również były niezbyt korzystne warunki pogodowe w ostatnich dniach oraz prognozy na najbliższe godziny, które zaowocowały obawami organizatorów o doprowadzenie toru do stanu używalności na piątkowy wieczór.

Sportowo nic się nie zmienia. O medale Texom MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Motor Lublin. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno, Cellfast Wilki Krosno oraz gospodarze – Texom Stal Rzeszów.

Taki skład tegorocznych Texom MPPK wynika z obowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym (jeden z żużlowców może być zagraniczny).

Zgodnie z przepisami składy poszczególnych zespołów muszą być złożone z żużlowców, którzy w poprzednim sezonie ligowym uzyskali najwyższe średnie. Zwiastuje to obecność na torze w Rzeszowie takich gwiazd speedwaya jak m.in. Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Patryk Dudek, Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Szymon Woźniak czy Robert Lambert.

– Rzeszów niedawno gościł uczestników Finału 3 Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, który został obejrzany przez komplet publiczności. Na stadionie panowała znakomita atmosfera i liczę, że podczas bardzo prestiżowej inauguracji sezonu 2023 na stadionie przy Hetmańskiej 69 będzie podobnie. Liczę na dużą dawkę emocji i wiele ciekawych wyścigów – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Sześć drużyn z PGE Ekstraligi w gronie uczestników oraz mający wysokie aspiracje drugoligowy zespół gospodarzy – Texom Stali Rzeszów z pewnością zagwarantują wysoki poziom jubileuszowych, bo rozgrywanych już po raz 50. Mistrzostw Polski Par Klubowych. W klasyfikacji medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych – 9 srebrnych – 2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych).

Trwa sprzedaż biletów online na te zawody. W wejściówki można zaopatrywać się na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Ceny biletów

VIP
Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej)
Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej.

Bilet Trybuna Główna (Trybuna Zachodnia – sektor na linii start-meta)
Normalny – 60 zł
Ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna WschodniaNormalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014  r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia
Normalny – 40 zł -
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

 

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 13.30, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 15.00.