Półmetek kampanii wyborczej – prezes PiS z wizytą w Przemyślu

W Przemyślu odbyło się spotkanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, w którym wziął udział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Towarzyszyli mu między innymi marszałek sejmu Marek Kuchciński, posłowie Bogdan Rzońca, Mieczysław Miazga, Andrzej Matusiewicz, Krystyna Wróblewska, wojewoda Ewa Leniart i wicewojewoda Lucyna Podhalicz.

– Chcemy, aby młodzi ludzie tutaj zostawali, uczyli się i zakładali rodziny – mówił Janusz Hamryszczak, kandydat na prezydenta Przemyśla podczas swojego wystąpienia.

– Działajmy razem, ponad politycznymi podziałami – zaapelował  Jarosław Kaczyński.

– Wygraliśmy te wybory, uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Mamy ogromny postęp jeśli chodzi o powiaty. Konieczne jest uzyskanie synergii pomiędzy władzą rządową i samorządową, aby utrwalić proces zmiany Polski na lepsze, kontynuował prezes PiS. Różnica w rozwoju pomiędzy Warszawą a Podkarpaciem jest trzykrotna, – My założyliśmy, by te różnice się zmniejszały.  Tu, ta polityka przynosi pozytywne skutki, będziecie się państwo rozwijać szybciej – mówił Jarosław Kaczyński.  – Prawo i Sprawiedliwość jest jedynym gwarantem takiej polityki, kto nie wierzy niech porówna jak było kilka lat temu w finansach publicznych. – Polskość Przemyśla, która była, jest i będzie, może zapewnić tylko silne państwa polskie, a silne państwo polskie może zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość.  Prezes PiS dodał, że „żadni krzykacze z rozpadających się klubów parlamentarnych nie są tu nic w stanie zrobić. Ta prawda powinna być przekazywana mieszkańcom Przemyśla”. Kończąc swoje wystąpienie apelował o maksymalne zaangażowanie się podczas ostatnich dni kampanii wyborczej przed drugą tura wyborów prezydenckich w Przemyślu aby Janusz Hamryszczak został wybrany na to stanowisko. Jarosław Kaczyński jest przekonany , że to stanowisko nie tylko należy się Januszowi Hamryszczakowi ale, że je zdobędzie dzięki poparciu i mobilizacji mieszkańców Przemyśla.