Pożegnali szkołę ,,Z krótką chwilką u Przemisi i nie tylko”

Zakończenie roku szkolnego to w każdej szkole podniosła uroczystość. Na ten dzień wszystkie dzieci czekają zawsze z utęsknieniem.  Tak też było i tym razem w Szkole Podstawowej nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu gdzie od samego rana dzieci nie mogły się już doczekać ostatniego dzwonka w tym roku szkolnym. Tradycją szkoły jest przekazywanie sztandaru od uczniów klas szóstych młodszym kolegom z klas piątych. oraz wspólnie odśpiewanego  hymnu szkoły. Uroczystości kończące rok szkolny zawsze są okazją do podsumowań oraz nagrodzenia najlepszych uczniów w wielu dziedzinach nauki  i sportu. Również rodzice najlepszych uczniów są docenieni za wkład pracy nad swoimi pociechami i uhonorowani listami gratulacyjnymi wręczanymi przez dyrekcję szkoły.DSC03847

Podczas ceremonii w tym roku swój finał miała miła i niecodzienna uroczystość, autorka Maria Żemełko nagrodziła autorów ilustracji, które wykonali do jej ksiazki, pt. ,,Z krótką chwilką u Przemisi i nie tylko”, jest to bajka, a raczej prawdziwa historia o Przemisi. Pomysł wydania książki zrodził się w marcu 2015 roku przy finale konkursu na ilustracje do bajek pani Marii. Dzieci wykonały mnóstwo rysunków. Które bardzo spodobały się autorce i postanowiła ,że zrobi wszystko aby ilustracje trafiły do książki.

DSC03783Po długich poszukiwaniach znalazła się firma,  która opłaciła wydanie książki. iw dniu dzisiejszym  dzieci oraz autorka mogli wspólnie świętować ukazanie się książki drukiem. Przedstawicielka sponsora Pani Anna Szpik reprezentująca firmę INGLOT firmę o otwartym sercu dla dzieci, oraz autorka, osobiście rozdały po jednym egzemplarzu książeczki wszystkim dzieciom, których ilustracje znalazły się na kartach wydawnictwa. Tego dnia również wyróżniający się uczniowie odebrali statuetki potwierdzające że ten rok został dobrze przepracowany. Hasło „Żegnaj szkoło” widniejące w dekoracji na ścianie już za kilka tygodni zostanie zastąpione napisem witaj szkoło. Rozpocznie się kolejny etap edukacji, ale jak na razie rozpoczynają się upragnione wakacje.