X jubileuszowe Święto Zamku Kazimierzowskiego przeszło do historii, a Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMK jako organizator imprezy, ma na stałe wpisane w kalendarz kulturalny naszego miasta imprezę, promującą historyczny obiekt, który stał się ważnym ośrodkiem kultury w mieście.
Impreza trwająca przez cały weekend miała dwa oblicza. Sobotnia odsłona święta okraszona wiatrem deszczem i gradobiciem wprawdzie na chwilę zawiesiła świętowanie ale nie pozwoliła aby zebrani tego dnia goście opuścili mury zamku niezadowoleni. Drugi dzień obfitował w mnogość atrakcji a wieczorny koncert gwiazdy , przyciągnął na wzgórze zamkowe tysiące mieszkańców którzy oczekiwali na występ zespołu DE MONO z charyzmatycznym liderem na czele.
Uroczystego otwarcia jubileuszowej dziesiątej edycji Święta Zamku Kazimierzowskiego dokonali znamienici goście, Poseł Andrzej Matusiewicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Lucyna Podhalicz , oraz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak w obecności kasztelanki zamku Renaty Nowakowskiej czyniącej z woli króla stanowisko dyrektora tej warowni. Święto Zamku Kazimierzowskiego to nie tylko koncerty i występy teatru, wszyscy, którzy przychodzą w tych dniach na zamkowe wzgórze mogą liczyć na moc atrakcji. Prezentowane kolejno, a także równocześnie w różnych miejscach liczne elementy programu składają się na misternie przygotowaną i przemyślaną całość.
Pierwszego dnia wśród wielu atrakcji wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”, który zawładnęli altaną przed Zamkiem gdzie zorganizowane zostały warsztaty wyplatania wianków z żywych kwiatów i ziół połączone ze wspólnym śpiewaniem sobótkowych pieśni ,tego dnia scena zamkowa należała również do zespołu MATRAGONA – Muzyka Zaginionego Świata, Podziemia zamku zaprosiły na wystawę prac malarskich Julii Olech-Nowak stypendystki Prezydenta Miasta Przemyśla. Muzyczną gwiazdą tego dnia był zespół ZBIGNIEW FORYŚ BAND. Odbyła się również bardzo miła uroczystość, sponsorzy, darczyńcy oraz wszyscy przyjaciele Zamku otrzymali pamiątkową Zamkową Monetę Szczęścia wraz z okolicznościowym certyfikatem. Na uwagę zasługuje fakt, że wybito tylko dwadzieścia pięć takich monet.
Drugi dzień Święta Zamku to dzień z podtytułem „Dziedziniec Sztuki – od tradycji do współczesności”. Jednym z ważniejszych elementów programu tego dnia było odkrywanie tajemnic zabytkowego obiektu, m.in. wzbogacony licznymi atrakcjami spacerek po „zamkowych zakamarkach” z przewodnikiem. Poszczególne „przystanki” zwiedzania ilustrowane były w inscenizacje ukazujące prawdę historyczną oraz mity i legendy zamkowe. W jednej ze „stacji” zwiedzających witał wojak Szwejk i rosyjscy więźniowie. Według historii naprawdę więzieni w tym miejscu podczas pierwszej wojny światowej. Ta niecodzienna forma zwiedzania cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem. Cały dziedziniec tętnił życiem a najmłodsi mogli nauczyć się walki mieczem pod czujnym okiem prawdziwych rycerzy. Dla najmłodszych gości przygotowano więcej atrakcji . Na scenie Kazimierzowskiego zamku dzieci i dorośli mogli obejrzeć spektakl przemyskiego Teatru S.A.N. pt. ,,Dom ważna rzecz” „Bajka pokazała młodym widzom, że warto pomagać zwierzętom w schronisku. Uwrażliwia ich na losy psów. Uczy empatii do zwierząt. Może być punktem wyjścia do rozmów na temat odpowiedzialności wobec zwierząt, a oprócz warstwy rozrywkowej, pełni funkcję edukacyjną i wychowawczą. Jak przystało na święto zamkowe pod murami tego zacnego obiektu nie mogło zabraknąć punktów z jadłem i napitkiem oraz straganów kupców którzy ściągnęli pod zamkowe mury jak przed laty z wszelakich terenów podległych królowi Kazimierzowi. Niesamowity blok muzyczny rozpoczął Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM”, który w humorystyczny sposób przedstawił kobietę jaka jest, a jaka być powinna. Następnie Zespół Simple Music Team wprowadził mieszkańców w prawdziwie bluesowy nastrój, a na koniec wieczoru wystąpił Zespół DE MONO z Andrzejem Krzywym na czele.