Premier Beata Szydło na przemyskim stoku

Międzynarodowy Puchar Karpat był okazją do wizyty znamienitych gości na przemyskim  stoku narciarskim. Wśród vip-ów którzy wzięli udział w sportowych zmaganiach był między innymi  marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Prezydent miasta Przemyśla Robert Choma czy poseł na sejm RP Andrzej Matusiewicz.

Patronat nad imprezą adresowaną do osób nie posiadających licencji Polskiego Związku Narciarskiego, objęli marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz przewodniczący parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. To sportowe święto było również okazją do odwiedzenia ziemi przemyskiej przez premier Beatę Szydło.

Premier godziny dopołudniowe spędziła z mieszkańcami gminy Żurawica podczas uroczystego otwarcia stacji uzdatniania wody. W południe była gościem specjalnym na zawodach narciarskich. Jeżdżąca na nartach premier Beata Szydło nie mogła sobie odmówić paru szusów na stoku, ku radości narciarzy, z którymi chętnie robiła sobie zdjęcia.

Zjeżdżała w towarzystwie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.

Wydarzeniem dla zawodników zwłaszcza tych najmniejszych był fakt wręczania nagród zwycięzcom przez samą premier Beatę Szydło. Wręczane puchary i uścisk ręki przez premiera rządu pozostanie na zawsze w głowach tych młodych sportowców amatorów.

Taki dzień jest olbrzymią promocją nie tylko stoku narciarskiego w centrum miasta ale również samego miasta Przemyśla. Co potwierdził Przemyślanin – Przemek Babiarz znany dziennikarz sportowy który wspominał swoje pierwsze kroki na nartach przed wielu laty w swoim rodzinnym mieście.

Zawody były również okazją do relaksu dla wielu amatorów białego szaleństwa wśród których był również wieloletni narciarz poseł Andrzej Matusiewicz jeżdżący na nartach tak długo że obecnie zabiera ze sobą swoje wnuki.

Zawody zorganizował prezydent Przemyśla przy współudziale Sejmu, Senatu, ministerstwa sportu i turystyki, samorządu woj. podkarpackiego oraz Instytutu Wschodniego.

Po zakończeniu zawodów, odbyło się spotkanie dyskusyjne z udziałem premier w ramach cyklu „Europa Karpat” – poświęcone bieżącym problemom współpracy regionalnej. Podczas spotkania w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej premier otworzyła wystawę ,,Narciarstwo polskie”.