„Przejrzyj na oczy” – XXX Finał WOŚP w Przemyślu

W puszkach stacjonarnych i e-skarbonkach po przemyskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazło się 49 694, 21 zł, ale wpłaty wciąż trwają. 31 stycznia 2022 roku obok wolontariuszy z puszkami, do tego wielkiego działa pomocy włączyło się wiele instytucji i stowarzyszeń, m.in. Przemyskie Morsy, Przemyskie Serca, Przemyski Klub Biegacza i wiele innych, a miejscem koncertów stała się scena Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Sztab Finału mieścił się jak zwykle w Młodzieżowym Domu Kultury.

Każdego roku w styczniu odbywa się ogólnopolska akcja zwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której odbywają się koncerty i imprezy towarzyszące. W trakcie Finału, wolontariusze zbierają pieniądze do puszek, za które kupowany jest sprzęt medyczny dla pacjentów. Prowadzone są również aukcje internetowe, w które chętnie włączają się osoby ze świata kultury, sportu, mediów i polityki, przekazując na licytacje m.in. swoje cenne pamiątki. Podczas Finałów, WOŚP gra niemal na całym świecie, natomiast w studiu licytowane są m.in. „Złote Serduszka”.

Teatr ognia - światełko do nieba
W tym roku Finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a pieniądze zbierane były na okulistykę dziecięcą dla zapewnienia najlepszej jakości diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
W Przemyślu głównym wsparciem artystycznym dla sztabu Finału WOŚP od zawsze jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. W tym roku na scenie Zamku Kazimierzowskiego w godzinach 17.00 – 19.00 odbył się koncert.

WOSP_2.jpeg

Dla zgromadzonej widowni wystąpił przemyski zespół „Scream for Basement” w składzie: Jan Hawajski – gitara, wokal, Piotr Pelc – perkusja i Maciej Danielewicz – keyboard. Drugim zespołem, który zagrał dla WOŚP była rzeszowska grupa „Diaboł Boruta” w składzie: Paweł Leniart – bas, wokal, Konrad Peszek – gitara, Krystian Szamburski – gitara, Lubor Vanek – perkusja. Na zamkowej scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również młode przemyskie wokalistki: Paulina Kosicka, Martyna Burchała, Gabriela Koszła , Wiktoria Głuchowicz i Kornelia Kozioł. Datki do puszek zbierali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Nie był to jednak koniec występów.

Teatr ognia - światełko do nieba

W Rynku Starego Miasta o godzinie 19.45 odbyło się „Światełko do Nieba” w formie żonglerki ogniowej w wykonaniu teatru ulicznego.

WOSP_9.jpeg

WOSP_10.jpeg

Przemyskie Morsy wspierają akcję

Gorący żurek w Rynku Miasta

informacja własna –
Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Fotografie: Marcin Fiń, Piotr Pruchnicki, Grzegorz Gajdzik, zbiory PCKiN ZAMEK