Przemyska Gala Taneczna 2018 – Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

Drugi rok z rzędu Przemyśl był organizatorem  Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim, które rozegrane były w ramach Przemyskiej Gali Tanecznej 2018.

Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca „A-Z” wraz z Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Okręgiem Podkarpackim PTT i Przemyskim Centrum Kultury „ZAMEK”, kolejny raz jako organizatorzy podołali wyzwaniu spisując się na szóstkę z plusem. Tegoroczna gala była przetarciem przed jubileuszowymi zawodami w przyszłym roku.  PRZEMYSKA GALA TANECZNA – XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla” już na stałe wpisały się do kalendarza kulturalnego naszego miasta.

Sympatycy tańców towarzyskich mieli okazję obejrzeć niemalże wszystkie pary taneczne Okręgu Podkarpackiego oraz wielu gości z całej Polski, którzy znając wysoki poziom tańca na Podkarpaciu przyjechali tu zmierzyć się z najlepszymi. Startujący we wszystkich klasach tanecznych i kategoriach wiekowych nie zawiedli licznie zebranej publiczności. Piękne tańce standardowe / walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep / i gorące tańce latynoamerykańskie / cha-cha, samba, rumba, paso doble, jive / cieszyły oko nie tylko sędziów ale również a może przede wszystkim kibicujących parom najbliższych i przyjaciół. Taneczną „wisienką na torcie” były pokazy w wykonaniu formacji tanecznych ze szkoły tańca A-Z.