Przemyska Piątka dla Hospicjum – niezwykły bieg w szczytnym celu

17 września br. w Przemyślu odbyła się pierwsza edycja wyjątkowego biegu, zorganizowanego przez Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie.

Ponad dwustu biegaczy z Przemyśla i całego regionu uczestniczyło w tym pięciokilometrowym charytatywnym wyścigu. 

„Przemyska Piątka dla Hospicjum” wyruszyła z przemyskiego Placu Niepodległości kilka minut po godzinie 14.00.  Trasa wiodła ulicą Jagiellońską na Most Orląt Przemyskich, dalej ulicą Grunwaldzką i ulicami nad Sanem: Wybrzeżem Jana Pawła II i ulicą 22 stycznia, ulicą Krasińskiego i z powrotem  przez Most Orląt Przemyskich, ulicą Jagiellońską, aż do mety, która została ustawiona na ulicy Franciszkańskiej – przy Placu Niepodległości.

Imprezę poprowadzili Katarzyna Prokopowicz oraz słynny dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz. Część artystyczną zapewnił raper Mirek „Kolah” Kolczyk.

 

Przemyska Piątka dla Hospicjum, została zorganizowana na rzecz powstającego w Przemyślu Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA im. Św. Łazarza, które będzie się mieścić w jednym z pustych budynków po byłym szpitalu wojskowym, a prowadzić je będzie Stowarzyszenie Katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy. Obiekt ten wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Poza biegiem Stowarzyszenie cyklicznie organizuje w mieście akcję pn. „Przemyskie Pola Nadziei”, z której dochód również wspiera powstające hospicjum.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma oraz Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal

Informacja własna UM