PRZEMYŚLana Forma – pierwszy w sezonie 2017 Muzealny Piknik na trawie

W sobotę 27 maja od godziny 10 do 14, skwer przy naszym Muzeum zamienił się w pole piknikowe. Wydarzenie pod tytułem PRZEMYŚLana Forma, współorganizowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu, zgromadziło wiele osób chcących zadbać o swoje zdrowie na świeżym powietrzu. Na wszystkich czekały jabłka od Spółdzielczej Grupy Producentów Owoców – SZELIGA z Żurawicy. Ci, którzy nawet późnym rankiem czuli się jeszcze nie dobudzeni, mogli skosztować kawy przygotowanej przez – Miejsce Kawa i Zabawa lub pysznego soku wyciskanego na miejscu przez panie z „Bez Ogródek”.

O swoją kondycję można było zadbać wraz z dietetykiem – panią Paulą Jałocha-Zasadny, Studentami z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, panią Anną Kapelan z „Fitness z Pasją” oraz paniami promującymi Zumbę – Katarzyną Kubicką i Katarzyną Kaszycką. A o to, żeby na wszelki wypadek nie było nam zbyt gorąco podczas ćwiczeń, dbało Przemyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Tego jak bezpiecznie spędzić wakacje uczyły panie z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Dzięki specjalnym goglom, można było również sprawdzić jak wygląda świat po spożyciu alkoholu i narkotyków. Aktywność promowały również dzieci i dorośli ze Stowarzyszenia Sportowego Kinsen w Przemyślu. Można było zobaczyć pokazy Iaido (japońskiej odmiany szermierki) oraz Aikido.

Michał Krzemińsk- Informacja własna MNZP