Recital Elizy Anny Niemczyckiej – Koncert charytatywny ,,Artyści dla Pisarki”

DOBRO POWRACA

W Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” w środowy wieczór 11 października, o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert charytatywny „Artyści dla pisarki ” na rzecz Urszuli Kozłowskiej.

Pisarka i poetka jest powszechnie znana w kraju, szczególnie najmłodszym czytelnikom. Dzieci uwielbiają kreowane przez nią światy, gdzie najważniejszymi wartościami są dobro, przyjaźń i uczciwość. Napisała blisko 300 książek dla najmłodszych – od wierszyków logopedycznych, przez krótsze historyjki aż do długich opowiadań i zawiłych fabuł rozgrzewających dziecięce serca i nie wyczerpała jeszcze wszystkich pomysłów.

Artystka, która wielokrotnie odwiedzała Przemyśl, zmaga się z ciężką chorobą nowotworową i by móc wrócić do pisania wymaga kosztownego leczenia. Stąd wziął się pomysł na całe wydarzenie.

Koncert rozpocznie recital Elizy Anny Niemczyckiej (mezzosopran) z towarzyszeniem Andrzeja Bednarskiego (fortepian), zatytułowany „W bieli, czerni i czerwieni”. Śpiewaczka zapowiedziała, że możemy oczekiwać pięknych i powszechnie znanych klasycznych pieśni, musicalowych arii,  a także utworów filmowych. To niezwykłe połączenie jest gwarantem wielu wzruszeń, chwil nostalgii, pełnych namiętności porywów serca, ale też potężnej dawki muzycznej energii. Zapowiada niezapomnianą ucztę dla duszy i zmysłów.

Wielką pasją śpiewaczki, a także autorki tekstów i muzyki, są  konie. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, jest publicystką i wnuczką zasłużonego dla Przemyśla malarza Witolda Niemczyckiego.

W pomoc dla pisarki zaangażowało się też wielu artystów – plastyków zarówno z Przemyśla jak i z całej Polski. Malarze, ilustratorzy i graficy chętnie podarowali swoje obrazy na charytatywną aukcję, która odbędzie się w ramach wydarzenia. Będzie to jedna z największych aukcji dzieł sztuki jakie kiedykolwiek odbyły się w Przemyślu, a zebrane w jej trakcie fundusze zostaną przekazane na dalsze leczenie i rekonwalescencję pisarki.

Każdy kto choć raz uczestniczył w jednym z licznych spotkań autorskich Urszuli Kozłowskiej i miał okazję osobiście ją poznać, mógł dostrzec bijące od niej dobro i pogodę ducha. Zawsze uśmiechnięta, otwarta, gotowa na rozmowy z młodszymi i starszymi. Koncert jest okazją na to by oddać jej przynajmniej część tych dobrych uczuć i pokazać zarówno dzieciom i dorosłym, że słowa iż dobro powraca nie są tylko frazesem tak doskonale znanym nam z bajek.

Darowizny na rzecz dalszego leczenia Urszuli Kozłowskiej można dokonać wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji Sedeka z dopiskiem  w tytule -„11292 – Grupa OPP – Pomóżmy Urszuli Kozłowskiej wygrać z rakiem”

Fundacja  Sedeka ul. Grzybowska 4 lok.132, 00-131 Warszawa              Alior Bank SA  93 2490 0005 0000 4600 7287 18455

 

 

https://youtu.be/ed2zRLHSnbs