Rozpoczął się cyklu spotkań „Wydarzenia i ludzie Europy Karpat” – retransmisja tv

Przemyskie Towarzystwo Kulturalne po reaktywowaniu nie zwalnia. Za nami pierwsza sesja z cyklu spotkań „Wydarzenia i ludzie Europy Karpat” finansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” Edycja 2023.
Tematem pierwszego spotkania był „Wpływ nowych technologii na rozwój i promocję kultury we współczesnym świecie” z udziałem znakomitych znawców problematyki prof. dra hab. Andrzeja Zybertowicza socjologa, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy oraz prof. dra hab. Krzysztofa Dybciaka krytyka literackiego i teoretyka literatury.

Ten ciekawy temat, obecnie bardzo na czasie, jak i postacie prelegentów, przyciągnęły duże grono zainteresowanych osób.

Nie był to jedyny punkt spotkania w tym dniu. Gość specjalny prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz przedstawił swoja książkę „Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce” Jest to najnowsza książka profesora Andrzeja Zybertowicza, której promocja odbyła się w Przemyskim Towarzystwie Kulturalnym po zakończonej sesji nt. „Wpływu nowych technologii na rozwój i promocję kultury we współczesnym świecie”.

Serdecznie zachęcamy Państwa do przeczytania książki, która porusza niezwykle aktualny i ważny temat czasów w jakich żyjemy – pędzącego postępu technologicznego i związanych z tym zagrożeń.

Poniżej retransmisja całości spotkania z wybitnymi wykładowcami na którą zapraszamy.