Sławomir NEUMANN w Przemyślu

W Przemyślu  odbył się kolejny Klub Obywatelski. Jest to inicjatywa Platformy Obywatelskiej, która bardzo dobrze przyjęła się w Polsce. Tym razem mieszkańcy Przemyśla gościli Sławomira Neumanna, przewodniczącego  Klub Parlamentarnego, Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.  Tematem przewodnim były rozmowy o Polsce i Unii Europejskiej.

Formuła klubów obywatelskich jest prosta – nigdy nikt nie pyta skąd kto przychodzi, ani jakie ma poglądy polityczne, nikogo nie interesuje przynależność partyjna. Nigdy nikt nie zbiera pytań na kartce. Uczestnik ma ochotę podzielić się swoimi myślami to po prostu zabiera głos. Tym razem były to głosy na temat  silnej Polski w silnej Europie. Jednak zanim doszło do wielogodzinnej dyskusji przewodniczący klubu parlamentarnego wraz z posłami uczestniczył w briefingu prasowym zwołanym dla lokalnych mediów.

Na spotkaniu w Przemyślu dyskutowało ponad 100 osób. Merytoryczna rozmowa wsparta wieloma pomysłami świadczyła o obywatelskiej świadomości i odpowiedzialności za wspólną przyszłość kraju.  Jakość spotkania oraz na frekwencja udowodniła, że Kluby Obywatelskie mają sens i trzeba je kontynuować.