Straż Graniczna zagrała dla Emilki Jasic

W Przemyślu odbył się koncert bosb Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej,  podczas którego zbierano pieniądze dla Emilki Jasic, chorej na nowotwór mózgu córeczki funkcjonariuszki z Placówki Straży Granicznej w Korczowej. Główną atrakcją wieczoru był  występ orkiestry, ale na scenie pojawili się również laureaci I Dziecięcego Festiwalu Piosenki w Mundurze oraz przemyski zespół TRIO X, w którym śpiewa funkcjonariuszka z Placówki Straży Granicznej w Medyki.

bosg-emilkaW czasie koncertu przeprowadzono aukcję wielu cennych przedmiotów, wśród których było pióro prezydenta  RP Andrzeja Dudy oraz odbywał się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Przemyślu, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy.sg-trio-x

W tym roku Orkiestr Reprezentacyjna SG z Nowego Sącza obchodzi jubileusz 60 lat istnienia. W swoim dorobku artystycznym ma wiele dzieł muzyki poważnej i rozrywkowej zaaranżowanych specjalnie na ich potrzeby. Koncertowali na całym świecie zdobywając uznanie wśród papieży i koronowanych głów państw. Są zdobywcami prestiżowych nagród w wielu konkursach i festiwalach.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas koncertu zostały wpłacone na konto Emilki Jasic prowadzone przez Fundację Rycerze i Księżniczki.