Sukces Przemyskich 'MORSÓW” w Otwartych Mistrzostwach Polski w Zimowym Pływaniu

Dotarła do nas przemiła informacja ze Świętochłowic. Podczas rozgrywanych na basenie 50 metrowym w Otwartych Mistrzostwach Polski w Zimowym Pływaniu, członkowie przemyskiej sekcji pływania zimowego zdobyli dwa puchary na dystansach 100 i 500 metrów. Gratulujemy i czekamy na więcej. Kilku śmiałków zanurzania się w wodzie która nie przekracza temperatury powyżej zera a powietrza często jest ujemna powołało w Przemyślu sekcję Pływania Zimowego „San Swimmers”. Sekcja ta powstała przy Stowarzyszeniu Rozwoju Sportu Przemyśl. Jest to jedyna sekcja na Podkarpaciu, najbliższe grypy pływające zimą znajdują się w Krakowie. Przemyskie ”MORSY” pływają po wodach otwartych przez cały rok, w każdych warunkach.

Wracając do ostatniego sukcesu przemyślan trzeba dodać że zawody odbyły się w temperaturze  powietrza -5 stopnia  i wody 0,02 stopnia więc wyczyn jest ogromny. Już za kilka dni bo 12 stycznia 2019 roku 5 naszych śmiałków weźmie udział w Mistrzostwach Polski i Pucharze Czech w Katowicach.  Zawodnicy popłyną na dystansach: 100, 250, 500 i 750 metrów. Mamy nadzieję ze również z sukcesem i kolejny raz poinformujemy o zwycięstwach naszych pływaków. Należy dodać, że impreza jest zarejestrowana i spełnia wymogi Międzynarodowej Federacji IISA. Zgodnie z zasadami pływanie podczas takich zawodów odbywa się wyłącznie w letnim stroju pływackim – kostiumie kąpielowym dla kobiet /kąpielówkach dla mężczyzn oraz czepku.

Dla osób zainteresowanych działalnością przemyskich pływaków podajemy link do Facebook’a  gdzie ich działalność jest skrupulatnie dokumentowana  https://www.facebook.com/sanswimmers2018/