Symulator naturalny w gabinecie dr Bogusława Dembińskiego

Gabinet medycyny naturalnej  Zdrowie i Natura dr Bogusława Dembińskiego w Warszawie wzbogacił się o symulator naturalny – normobaryczny.  Odtwarzane są w nim warunki zbliżone do czasów  prehistorycznych. Badania nad długowiecznością dowodzą, że w organizmie ludzkim tkwią nadzwyczajne możliwości i zadziwiająca zdolność do regeneracji i samoleczenia.

Niestety warunki przyrodnicze w których żyjemy nie są warunkami sprzyjającymi zdrowiu i życiu. Nie chodzi tu tylko o skażenia środowiska i zmiany klimatyczne tylko o ważne dla zdrowia i długowieczności parametry atmosfery w której żyjemy. Te parametry to: ciśnienie atmosferyczne, zawartość tlenu, dwutlenku węgla i wodoru w powietrzu.

Ciśnienie w symulatorze naturalnym – normobarycznym wynosi 1500 hPa, przebywanie w tej atmosferze bez żadnych skutków ubocznych potrafi przywrócić zdrowie, powoduje wzrost aktywności komórek macierzystych i aplikuje dużą dawkę energii.  Odpowiednie stężenie wodoru potrafi zahamować procesy starzenia, wdychany wodór dociera m.in. do mitochondriów, gdzie neutralizuje rodniki hydroksylowe i tym samym blokuje zniszczenia wewnątrzkomórkowe. Jest to kluczowe do odbudowy naszych organów, a tym samym przedłużenia życia.

Zwiększona ilość dwutlenku węgla sprawia, że w organizmie więcej tlenu dostaje się do krwi i do komórek co ułatwia oddychanie, nawet w ataku astmy. Następuje rozkurczenie oskrzeli, tlen z hemoglobiny jest wypchnięty do osocza, z osocza do płynu tkankowego, a stamtąd do komórek, dzięki czemu organizm jest doskonale dotleniony. Zachodzą procesy regeneracji tkanek i następuje znacznie szybsze gojenia się ran.

Symulator naturalny w gabinecie  Zdrowie i Natura dr Bogusława Dembińskiego jest okrągłą kapsułą,  w której w ciągu jednego trwającego 2,5 godziny cyklu może przebywać równocześnie siedem osób.

Terapia podwyższonym ciśnieniem barycznym powoduje między innymi następujące pozytywne efekty zdrowotne: spowalnia starzenie się organizmu, przedłuża życie, ogranicza pojawianie się stanów zapalnych, przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych, stymuluje regenerację nabłonków oraz produkcję kolagenu i elastyny odpowiedzialnych m.in. za elastyczność skóry, zmniejsza obrzęki uszkodzonych tkanek, odpowiada za utrzymanie mocnych kości, poprawia wydolność fizyczną i psychiczną organizmu, zwiększa zdolność zapamiętywania.

Gabinet medycyny naturalnej  Zdrowie i Natura dr. Bogusław Dembiński,  ul. Opaczewska 85, Warszawa  tel; 22 891 03 32