Tak bardzo inne NARODOWE CZYTANIE

W tym roku 5 września 2020 r. odbywa się dziewiąta edycja Narodowego Czytania klasyki literatury polskiej pod patronatem Prezydenta RP. Przemyska Biblioteka Publiczna w akcji uczestniczy od pierwszej edycji, czyli od 2012 roku, w którym wspólną lekturą był Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.W latach kolejnych były kolejne odsłony tego wielkiego święta czytelników.

Przemyska Biblioteka Publiczna w tej edycji proponuje Państwu realizację Narodowego Czytania w odmiennej niż dotychczas formie. Zaprasza do obejrzenia online nagrania perfomatywnego czytania obszernych fragmentów Balladyny Juliusza Słowackiego w wykonaniu bibliotekarzy i czytelników przemyskiej biblioteki.

To jednak nie jest jedyne wykonanie tego dzieł w dniu dzisiejszym. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu również przygotowała na ten dzień swoją wersję Balladyny. W tym miejscu dzieło Juliusza Słowackiego przedstawiane jest nieco inaczej.

Oba projekty zostały zrealizowane z naszą pomocą i jesteśmy za to bardzo wdzięczni prezentując te nowe inne interpretacje wszystkim zainteresowanym. Pozostawiamy Państwa dzisiaj i nie tylko z bohaterami tego dzieła. Dla jednych ku przypomnieniu innym do wnikliwej analizy i przeczytania tej książki