Wincentiada inna niż zwykle

Tegoroczne Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego (30 sierpnia) nie były tak huczne, jak co roku, a to ze względu na pandemię i związane z tym ograniczenia w gromadzeniu się. Przemyślanie mogli jednak wziąć udział w Mszy świętej w kościele oo. Franciszkanów z udziałem franciszkańskiego biskupa ze Lwowa bp. Edwarda Kawy, która jak zwykle w ostatnim tygodniu sierpnia jest odprawiana w intencji Miasta i jego mieszkańców. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami wzięli udział w dwóch spektaklach „COPERNICUS” Teatru Form Korzunowicz z Olsztyna wystawionych w przemyskim Rynku. A później korzystając z pięknego i ciepłego wieczoru słuchaliśmy koncertu finałowego Przemyskiej Sceny Letniej.

W mszy świętej udział wzięły udział poczty sztandarowe, a zakończyło ją tradycyjnie błogosławieństwo z relikwiami św. Wincentego. W tym roku nie odbyła się procesja ulicami miasta.

Także w niedzielę Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” oraz Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego zaprosili mieszkańców Przemyśla na dwa spektakle plenerowe „COPERNICUS” Teatru Form Korzunowicz z Olsztyna. Widzowie młodzi i nieco starsi mogli je zobaczyć dwukrotnie, o 11.30 i 17.00. Przedstawienia przybliżają postać Mikołaja Kopernika, a przy okazji teatr promował swoje rodzinne miasto, czyli Olsztyn. W przedstawienia mocno zaangażowali się najmłodsi, co widać na poniższych zdjęciach.

118237679_3585403614842820_7162072679318651398_o.jpeg

„Kopernik patrzył w gwiazdy, a w tych gwiazdach była cała zagadka Świata. Tu malutki Olsztyn, a tam niebo bez granic, a tam Kosmos cały. Patrzeć w oczy Wieczności, to wielkie wyzwanie.”

UM w Przemyślu