Texom z Krakowa wybuduje basen we Fredropolu – umowa na wykonanie prac podpisana

Rusza budowa krytej pływalni z częścią rekreacyjno-wypoczynkową we Fredropolu. Ma kosztować ok. 30 mln złotych.

Czy można zrealizować taką inwestycję bez kredytów ? Wygląda na to, że tak.

 Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej wójt gminy Fredropol ta inwestycja będzie finansowana ze środków gminy bez pożyczek, a pieniądze znalazły się z programu Polski Ład.  Z tego właśnie programu Fredropol pozyskał  już 14 mln zł reszta ma się znaleźć na przestrzeni najbliższych miesięcy z innych programów na które Wójt Śnieżek bardzo liczy.

Inwestycja zostanie wykonana w formule „projektuj – buduj”, czyli ta sama firma przygotuje projekty i wykona krytą pływalnię.

Czas realizacji i zakończenie inwestycji to rok 2025. Jeszcze pod konie tego roku wykonawca inwestycji firma TEXOM z Krakowa chce wbić pierwszą łopatę na terenie budowy.

Decyzja o budowie basenu była bardzo i długo przemyślana. Rzetelna praca wójta, radnych i pracowników gminy sprawia, że ci ludzie potrafią dobrze wydawać wspólne pieniądze i jak do tej pory na tym wygrywają. Wójt Gminy Fredropol ma w planach kolejną inwestycję związaną z basenem „pod dachem” –  chce w sąsiedztwie tego kompleksu wybudować odkryte baseny.

Marzenia mieszkańców Fredropola i okolic powoli się spełniają. Będzie to kolejny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy blisko Przemyśla.