Kabaretowa przeglądARKA w Krakowskim Klubie Akademickim ARKA

Gospodarzami imprezy Kabaretowa przegladARKA byli członkowie  Kabaretu Trzecia Strona Medalu, który pochodzi z Przemyśla. Była to druga w tym sezonie edycja przeglądarki i tym razem Kabaret wystąpił w roli prowadzących wieczór kabaretowy. Kabaret, a zarazem organizator imprezy powstał w 2011 roku jak feniks z popiołów na uczelni PWSW w Przemyślu. Jednak wszystko zaczęło się kilka lat wcześniej w szkole średniej gdzie przy użyciu głów i napełnieniu ich odpowiednią ilością wina z piwnicy przygotowywali pierwsze skecze na szkolny konkurs, a później na zlecenie pani dyrektor. Jak mówią  o sobie ,,Z naszego „drogiego” technikum oprócz niezbędnej do życia wiedzy na temat programowania czy systemów komputerowych wynieśliśmy też bardzo przydatną umiejętność kombinowania na wszelakie sposoby. To właśnie dzięki tej umiejętności znaleźliśmy się wszyscy na tej samej uczelni. Po długim procesie gdybania i myślenia co by było gdybyśmy znowu wystąpili wreszcie, dosłownie i w przenośni zacisnęliśmy pośladki i doprowadziliśmy do pierwszego występu na naszej uczelni. Sprawiło nam to dużo satysfakcji a przy okazji rozbawiło publiczność a w szczególności naszych znajomych. Dało nam to dużego kopa w nasze zaciśnięte pośladki, do dalszego działania. No i działamy… Co z tego wyniknie wiedza tylko Bóg i wróżbita Włodek ” skład kabaretu; Gajos – Marek Gajewski – sprawca całego zamieszania zwanego Kabaret Trzecia Strona Medalu. Tekściarz, reżyser, kabareciarz, gawędziarz, murarz, tynkarz, akrobata,  Smyq – Wojciech Smyk – bijący pozytywną energią na wszystkie 84 strony świata. Stworzone do rozśmieszania ludzi ucieleśnienie artystycznego nieładu. Na scenie ulubieniec niewiast (poniżej 18 roku życia i 160 cm wzrostu), żadna się o niego nie oprze. Jaśku – Krzysztof Jasiewicz – niebanalna twarz, niepodobna do nikogo. Człowiek który kiedyś albo spóźni się na własny pogrzeb albo po prostu się na nim nie pojawi bo nie będzie miał czasu. Niespotykanie utalentowany scenicznie, potrafi zagrać każdą role tak samo i tą samą za każdym razem inaczej.

Głównymi punktami przeglądarki byli zaproszeni goście! Nie byle jacy goście, bo mający na swoim koncie wieloletnie doświadczenie na scenie i wiele sukcesów. Nagrody na najbardziej renomowanych festiwalach kabaretowych oraz w  Latającym Klubie 2.

Pierwszy z nich to Antoni Gorgoń Grucha z Dąbrowy Górniczej! Patriota, anarchista, samotny lider bez partii, swojski mąż stanu, polityk a zarazem działacz społeczny, nie szczędzi mocnych słów na polu polityki, życia publicznego, kultury i sztuki. Twój kandydat na prezydenta!

Drugi z gości to Kabaret Czołówka Piekła z Poznania! Prezentuje humor ciekawy, inteligentny momentami abstrakcyjny. Kabaret jest współgospodarzem poznańskich wieczorów kabaretowych – ROJBER oraz PeStka. Współtworzy zespół „Improbrać” – grupę komików przedstawiających improwizacje kabaretowe. Kabaret zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Pęknięty bidon”.

Trzecim gościem był kabaret z Białegostoku, jak sami o sobie mówią: „Kabaret Inaczej tworzy trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru. Wszyscy członkowie kabaretu pochodzą z Białegostoku, co dodatkowo nie ułatwia życia. Jednak jeżdżąc po kraju, staramy się obalić stereotyp, iż stolica Podlasia to tylko kolebka biesiady i disco-polo. Pokazujemy, że można Inaczej. Bo można.”

Relacja filmowa z wydarzenia wkrótce na naszej stronie.