Uroczyste obchody święta 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich

7 października 2016 roku na przemyskim Rynku, a także w koszarach przy ul. 29-go listopada w Przemyślu odbyły się uroczyste obchody święta 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich (5 bsp), które w tym roku połączone były z przekazaniem obowiązków na stanowisku dowódcy 5 bsp.podhalanczycy-900x450

Od godzin porannych na terenie jednostki zorganizowany był Dzień Otwartych Koszar. Podhalańczycy zaprezentowali swój sprzęt wojskowy, od wozów bojowych po broń strzelecką. Koszary były otarte dla wszystkich chętnych. Jak zwykle nie zabrakło dzieci, które z przyjemnością odwiedzają koszary i zapoznają ze sprzętem wojskowym.

Natomiast, na przemyskim Rynku w obecności władz samorządowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta odbył się uroczysty apel z udziałem żołnierzy batalionu. W czasie uroczystości obecny dowódca 5 bsp ppłk Dariusz Czekaj, który został wyznaczony na kolejne stanowisko służbowe w Wielonarodowej Brygadzie LITPOLUKRBRIG w Lublinie, przekazał czasowo obowiązki dowódcy jednemu z oficerów jednostki. Obchodom w Przemyślu towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego. Po uroczystości Podhalańczycy, przemaszerowali ulicami Przemyśla do koszar.