ZAMKOWE TEATRALIA – Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Koncert Natalii Sikory z zespołem w projekcie „Buried Alive In The Blues” for Janis Joplin
Natalia Sikora – przez wielu nazywana największą nadzieją kobiecego rocka, od początku swojej kariery artystycznej konsekwentnie podąża świadomie obraną ścieżką, nie bojąc się przy tym odważnych eksperymentów.

DSCF3633_(2000_x_1500)

Z wykształcenia aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, związana z Teatrem Polskim. Na scenie występuje jednak już od bardzo dawna.  Jej artystyczny „pierwszy raz” miał miejsce w wieku 13 lat, a było to w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i przeglądów wokalno-aktorskich, jednak najważniejsze „trofeum” pochodzi z 2013 roku, a było to zwycięstwo w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”. W tym samym roku została również laureatką konkursu Super Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.  DSCF3718_(2000_x_1500)

Absolutnie niezwykły, na niebywale wysokim poziomie koncert ukazujący fascynacje twórczością i postacią Janis Joplin.

Niewiele jest osób, które potrafią podołać repertuarowi Janis Joplin. Natalii Sikorze udaje się to fantastycznie. Artystka nie próbuje Jej naśladować  – gdy zaczyna śpiewać to słychać prawdziwą Janis. Tak było na scenie Zamku Kazimierzowskiego w koncercie zatytułowanym „Buried Alive In The Blues” for Janis Joplin. Karuzela emocji i wrażeń kręciła się od pierwszej do ostatniej (zawartej w bisach) nuty. Ta muzyczna uczta odbyła się w ramach organizowanych już od wielu lat przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK prezentacji artystycznych pod nazwą „ZAMKOWE TEATRALIA”.

DSCF3743_(2000_x_1500)Do świata swoich muzycznych inspiracji sprzed ponad 45 lat Natalia Sikora zaprosiła swoich przemyskich fanów wraz z towarzyszącym Jej zespołem w składzie: Paweł Stankiewicz – gitara, Krzysztof Nowicki – gitara, Wojciech Ruciński – bas, Marek Kuczyński – perkusja.

Tekst i fotografie:
Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK