VI edycja konferencji „KOBIETA AKTYWNA” – RZESZÓW 2015

Tegoroczna edycja „Kobiety Aktywnej” , której pomysłodawcą i organizatorką  jest   europoseł Elżbieta Łukacijewska  miała charakter satyryczny. Już hasło „Kobiety są jakieś inne” wskazywało, że kobiety na konferencji mają się przede wszystkim bawić. Honorowego patronatu konferencji udzielił prezydent RP Bronisław Komorowski. Gośćmi  specjalnymi  byli aktorzy Jan Nowicki oraz Zbigniew Buczkowski.

Obydwaj aktorzy w żartobliwy sposób wyjaśniali odmienność kobiet. Konferencję  prowadziła artystka kabaretowa i aktorka Katarzyna Piasecka,

 

która swoim występem kabaretowym doprowadzała do łez kobiety na widowni.  Konferencja odbyła się  w Filharmonii Podkarpackiej, a nowością było  połączenie jej z „Salonem Kobiet”, który od trzech w Przemyślu organizował Poseł Marek Rząsa. Jan Nowicki powiedział wyraźnie, że jeżeli ktoś chce powiedzieć, iż zna się na kobietach, że coś wie na ich temat, jest po prostu człowiekiem nieskromnym, nie ma kogoś takiego, stwierdził również, że kobiety nie tylko są jakieś inne, ale też są lepsze od mężczyzn. Zbigniew Buczkowski nie ma wątpliwości, że „kobiety są jakieś inne”. – Chodzą w spodniach. Kiedyś chodziły w sukienkach w mini. Trochę naśladują mężczyzn. Właściwie przejmują to, co kiedyś robili  panowie. Na konferencji wystąpiło Studio Baletowe „Terpsychora” z Przemyśla, pod kierownictwem Galiny Kowal, absolwentki Lwowskiej Państwowej Szkoły Baletowej oraz Katarzyna Szkutnik, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie. Lekka i dowcipna forma wydarzenia nie powinna przyćmiewać głównego założenia spotkania, jakim jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy i wyzwania, z jakimi spotykają się na co dzień kobiety i ich rodziny, bo najważniejsze to to, żeby kobiety były szczęśliwe, bez względu, jakie role wybierają w życiu. I żebyśmy zawsze miały wsparcie w mężczyznach, tak jak mężczyźni mają wsparcie w nas powiedziała  Elżbieta Łukacijewska.