Od sześciu lat przemyska Jedynka zaprasza w swoje mury przedszkolaki. – Gdyby festiwal był dzieckiem, to w tym roku prawdopodobnie też wykonałby rysunek na konkurs, a od września przyszedłby do pierwszej klasy – żartowała pani Monika i wspominła, że pierwsi laureaci festiwalu są obecnie w piątej klasie szkoły podstawowej. Jak co roku placówkę odwiedził też twórca regionalny tworzący dla dzieci. Tym razem wyjątkowo artystów było dwoje: mama i syn, pani Grażyna Piętal i pan Paweł Piętal, którzy zabawiali zebranych pięknymi wierszami i raczyli dzieci wartościowymi morałami. Uczniowie SP1 przygotowali tradycyjnie przedstawienie: w tym roku były to zagadki wierszowane oraz inscenizacja „O Rybaku i Złotej Rybce”. Całość przedstawienia będzie można zobaczyć po raz drugi w Galerii Sanowej w czasie uroczystego otwarcia wystawy „Moje marzenia” w dniu 3 marca o godzinie 12:00.
Nagrody otrzymali:
Miejsce I Aleksander Kokoszka – p 9 – za niezwykłe marzenie zostania w przyszłości wychowawczynią klasy I w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu
Miejsce I – Julia Sikoń – p 20 – za plany zwiedzenia Polski od morza aż do Tatr
Miejsce I – Wiktoria Podolak – p 13 – za pracę ukazująca jej marzenie o niezwykłych podróżach morskich w jednoosobowej łódce
Miejsce I – Aleksandra Szmuc – p 3 – za ukazanie prześlicznej królewny kochającej całą przyrodę jak Pani Wiosna
Miejsce II – Gabrysia Hrycek – Publiczne przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu – za kolorowe i radosne marzenia o nadchodzących wakacjach
Miejsce II – Franciszek Kowal – Promyczek – za pragnienie zostania astronautą na idealnie oddanym niebie pełnym gwiazd
Miejsce II – Aleksander Fudali – Niepubliczne Przedszkole „Kraina Odkrywców” – za pragnienie propagowania zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia
Miejsce II – Michał Gudz – p 4 – za wielkie marzenie zostania piłkarzem i rozegrania fascynującego meczu piłki nożnej
Miejsce III – Julia Zalewska – p14 – za wielkie marzenie posiadania największego serca kochającego wszystkich
Miejsce III – Alicja Jach – Niepubliczne Przedszkole „Stefanek” – za radosne marzenie o pływaniu z delfinami i być może trenowaniu ich
Miejsce III – Milena Bobrowicz – Mały Nazaret – za pragnienie zaopiekowania się wszystkimi bezdomnym zwierzętami i zbudowania dla nich schroniska
Miejsce III – Natalia Pelo – p 9 – za wspaniałe marzenie zostania lekarzem pediatrą, który będzie leczył wszystkie potrzebujące dzieci
Miejsce III – Klara Wzorek – Publiczne przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu – za ukochanie wielu sportów i potrzebę aktywnego spędzania wolnego bez względu na porę roku
Wyróżnienia:
Filip Rokosz p 14
Zuzanna Synus p 14
Michalina Kopkowicz Stefanek
Dominik Scholl p9
Katarzyna Broda Promyczek
Patryk Urycz p 3
Zuzanna Koniuszy Stefanek
Kamila Klimczuk p 13
Emilka Przybocka p13
Viktoria Płocka p 13
Filip Sałata Kraina Odkrywców
Głuszko Kajtek Felicjanki
Cyrańska Wiktoria Felicjanki
Maja Chytła p 14
Jakub Grabas p 9
Kamil Białko Stefanek
Amelia Kawiak Stefanek
Maciej Charatonik p 3
Julian Mikuła p 3
Tekst, zdjecia; Monika Lach