WARTO ROZMAWIAĆ, PYTAĆ, SŁUCHAĆ – POSEŁ NA SEJM RP Andrzej MATUSIEWICZ

Autorski program pod nazwą ,,Warto rozmawiać, pytać, słuchać” gościł już wiele osobistości ze świata kultury, muzyki, sportu. Przyszedł czas na pytania kierowane do polityków. Gościem ostatniego programu był były senator, a obecnie poseł na sejm ziemi przemyskiej Pan Andrzej Matusiewicz. Rozmowa zarejestrowana z posłem Andrzejem Matusiewiczem nie wyczerpała wszystkich tematów. Kolejne spotkanie już w kwietniu. Masz pytanie do posła ??? – napisz do nas, a z pewnością je zadamy podczas kolejnej realizacji programu z udziałem posła Matusiewicza. Na pytania czekamy do 10.04.2016 na adres : [email protected]

ANDRZEJ MATUSIEWICZ

Poseł na Sejm RP VIII kadencji – wybrany 25 października 2015 r.

Senator VIII kadencji Senatu RP od 8 listopada 2011 r. do 11 listopada 2015 r.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz przewodniczący Komisji Głównej Sejmiku poprzedniej kadencji. Obecnie radny tego Sejmiku. Wykształcenie wyższe, mgr praw, adwokat, lat 58.

W latach 1980-81 członek Solidarnościowego Stowarzyszenia Adwokatów i Aplikantów Adwokackich z siedzibą w Łodzi. W latach 80-tych członek korespondent Komitetu Helsińskiego w Polsce, doradca prawny podziemnych struktur Solidarności, obrońca w procesach politycznych.

Od dnia 17 kwietnia 1989 r. członek – założyciel Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Województwa Przemyskiego – członek Prezydium Rady Wojewódzkiej. Od grudnia 1989 r. wiceprzewodniczący Przemyskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Przemyślu.

W pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych w 1990 r. wybrany radnym Rady Miasta Przemyśla. Przewodniczący Rady Miasta oraz delegat na Sejmik Województwa Przemyskiego I i II kadencji (1990-98).

Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego w latach 1998-2002.

Członek założyciel Stowarzyszenia Pamięci Orląt Przemyskich, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich oddział w Przemyślu, Przemyskiego Towarzystwa Narciarskiego, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej, pełniący różne funkcje we władzach statutowych tych stowarzyszeń w latach 1998-2006.

Aktualnie członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu i przewodniczący Komisji Rewizyjnej KS „Czuwaj Przemyśl”.