Widowisko taneczne „Z tańcem przez Świat” Tancerzy A-Z

Taniec jest jedną z najstarszych sztuk nierozerwalnie związanych z życiem ludzkim. To dziedzina, w której jest się zarówno artystą, jak i tworzywem.

Przypadający na 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Jak zwykle, ale tym razem nieco wcześniej z okazji tego święta Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprezentowało widowisko taneczne. Na zamkowej scenie odbył się spektakl „Z tańcem przez Świat” w wyk. tancerzy Szkoły Tańca „A-Z” z Przemyśla.

W koncercie zorganizowanym przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Szkołę Tańca „A-Z” oraz Przemyską Fundację Rozwoju Tańca wystąpili prawie wszyscy adepci sztuki tanecznej ze Szkoły Tańca „A-Z”: najmłodsi ( 4-latki), starsi, a także dorośli. Ci, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z tańcem oraz ci, którzy są już zaawansowani i posiadają mistrzowskie tytuły. Wszyscy tańczą z ogromnym zaangażowaniem, ponieważ taniec jest ich pasją.

W czwartkowy wieczór ogromna liczba zgromadzonych widzów obejrzała najnowsze choreografie oraz programy w pełnym pozytywnej energii i feerii kolorów widowisku. Zaprezentowały je grupy taneczne, duety oraz soliści (dzieci, młodzież i dorośli). W programie roztańczonego koncertu znalazły się  m.in.: Caribbean Dance – salsa, bachata, Kizomba, Dancehall i Tańce Towarzyskie.

Widowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca było okazją do składania gratulacji, podziękowań oraz wielu życzeń. Na tę uroczystość przybyło wiele osób związanych najogólniej mówiąc z „przemyskim tańcem”. Władze miejskie reprezentował Janusz Hamryszczak Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński