Wspólny kandydat KO i Lewicy na prezydenta Przemyśla

W Przemyślu odbyła się konwencja samorządowa Koalicji Obywatelskiej z udziałem wielu znamienitych gości. Wśród których była m.in. marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska i europosłanka Elżbieta  Łukacijewska. Zaprezentowano kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Przemyśla i kandydatów do rady miasta.

Tomasz Dziumak już pod koniec stycznia został przedstawiony przez przemyskiego posła Platformy Obywatelskiej Marka Rząsę i przewodniczącego przemyskich struktur Nowej Lewicy Ryszarda Kuleja jako wspólny kandydat na prezydenta miasta. W piątek na konwencji samorządowej KO podkreślił, że zdecydował się kandydować, ponieważ chce, aby jego rodzinne miasto „było miastem naprawdę znaczącym”, zarówno w regionie, jak i w kraju.

Uczestnicząca  w konwencji marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła że Przemyśl jest wspaniałym i silnym miastem, którego mieszkańcy wobec ataku Rosji na Ukrainę dali całej Polsce i Europie przykład, jak należy postępować, jak się organizować. Oceniła, że miasto jest silne mieszkańcami, którzy mają świadomość, iż tylko wspólne działanie przynosi efekty. Ważne słowa padły również z ust europoseł Elżbiety Łukacijewskiej – Przemyśl jest pierwszym miastem w Unii Europejskiej a nie ostatnim jak wielu do tej pory chciało nam wmówić. Natomiast wojewoda podkarpacka oświadczyła że jest do dyspozycji miasta teraz ale i po wyborach bo to miasto zasługuje na odbudowę zasługuje na prezydenta Tomasza Dziumaka.

Poniżej prezentujemy całość konwencji