Wyniki pierwszego naboru wniosków do programu „Wydarzenia artystyczne”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki pierwszego naboru wniosków do programu „Wydarzenia artystyczne”. Co roku do programu zgłasza się blisko 1000 organizatorów imprez kulturalnych z całej Polski. Gra warta jest świeczki, ponieważ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udziela dofinansowań na wydarzenia artystyczne rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych.

Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspiera najbardziej wartościowe zjawiska z obszaru muzyki, teatru, tańca, kinematografii oraz sztuk wizualnych. Ma również na celu popularyzację i promocję wybranych wydarzeń kulturalnych w Polsce i za granicą.

W kategorii „Wydarzenia artystyczne – Muzyka” dofinansowanie otrzymało Stowarzyszenie Muzyka Dawna z Jarosławia organizator Festiwalu Muzyki Dawnej – „Pieśń Naszych Korzeni”, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku oraz Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Dotację otrzyma również Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego na realizację dwóch wydarzeń – cyklu koncertów z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski oraz Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

Ministerialne dofinansowanie otrzymał również Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Małgorzata Richter