Za nami kolejna edycja Zimowej Karpackiej Piątki

Po raz kolejny mogliśmy kibicować i wspierać biegaczy, którzy stanęli przed zmierzeniem się z 5 kilometrową trasą Zimowej Karpackiej Piątki. Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 10.00 z Rynku spod Urzędu Miasta. Była to pętla przebiegająca urokliwymi ulicami Starego Przemyśla do parku, gdzie biegacze stanęli przed nie lada wezwaniem – trudnym terem, bogatym w podbiegi i zbiegi na domiar złego trasa była w tym roku jeszcze bardziej wymagająca bo nocne opady deszczu i dość niska temperatura powietrza spowodowały, że ślisko i błoto oraz opad liści dawały się we znaki biegaczom.

Głównym organizatorem biegu jest jak zwykle Przemyski Klub Biegacza, Współorganizatorem jest Urząd Miasta Przemyśla, a sponsorem głównym IV edycji Zimowej Karpackiej Piątki odbywającej się w Przemyślu w dniu 27 listopada 2021 rok jest grupa kapitałowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jest to już kolejny rok, w którym dzięki wsparciu PGNiG został zorganizowany ten wyjątkowy górski bieg.

Piątkę wygrał Kic Damian a najlepsza kobieta to Albrycht Katarzyna. Najstarszym zawodnikiem który ukończył bieg był Kuropatwa Kazimierz z Przemyśla. Pan Kazimierz to rocznik 1943.