ZAKOŃCZENIE SEZONU LETNIEGO – KOLEJ LINOWA PKL SOLINA

Jesień to dla niektórych najbardziej klimatyczna pora roku w górach kiedy przyroda mieni się niezliczoną ilością kolorów. Natomiast pierwszy weekend października w Bieszczadach był jedną z okazji  by godnie pożegnać tegoroczne upalne lato.

To również czas kiedy z innej perspektywy można było zobaczyć już  nie zielone wzgórza nad Soliną ale przepiękne jesienne kolorowe  widoki z poziomu gondoli kolei linowej nad zaporą .

Oddana do użytku w lipcu nowa atrakcja Bieszczad  kolej widokowa PKL przyciąga tłumy i jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę nie tylko dla tych którzy po raz pierwszy zwiedzają Solinę ale również dla wytrawnych turystów.

Pożegnanie lata w ośrodku PKL Solina było okazją aby w pełni zobaczyć te niezwykłe już jesienne krajobrazy oraz samemu przekonać się o magii Bieszczadów. A także spotkać legendarne postaci Biesów i Czadów. To tu w Parku Tajemnicza Solina usytuowanego tuż przy stacji kolei linowej na Góra Jawor mogliśmy znaleźć skarb i w zamian za niego otrzymać nagrodę.

Polskie Koleje Linowe w ramach oferty zapraszają i zachęcają do skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych w ośrodku PKL Solina. Ośrodek został tak przygotowany by każdy odwiedzający mógł poznać historię tego miejsca oraz tutejszej elektrowni. Dowiedzieć się w jaki sposób powstaje prąd w elektrowni a także ile tajemnic kryje w sobie ta niezwykła inwestycja Grupy PFR i PKL jaką jest kolej gondolowa nad zaporą.

Inwestycja już została uznana za jedną z głównych atrakcji tego miejsca oraz pozwala na nowo definiować Bieszczady.

PKL nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w tym miejscu. Czyżby rozbudowa w przyszłości kolei linowej w innym miejscu ?

Na chwilę obecną jedynie możemy zapewnić że Kolej jest i będzie –  ale ……….

jak nas poinformował kierownik ośrodka PKL SOLINA – ” ze względów bezpieczeństwa turystów korzystających z kolei linowej PKL SOLINA dwa razy do roku kolej jest wyłączona z użytku na kilka dni aby można było przeprowadzić  przegląd techniczny kolei. Planowany taki przegląd jest jeszcze w tym miesiącu od 24 października do 10 listopada 2022 ”

Powstające w Bieszczadach atrakcje przyciągają turystów, pozwalają również poznawać Bieszczady oraz Solinę z zupełnie nowej perspektywy. Jeszcze do niedawna mogliśmy tylko pomarzyć o tym, by Bieszczady podziwiać z wysokości, dziś z wysokości wagonika możemy na nowo definiować to miejsce.  Kilkanaście miesięcy temu wielu z zachwytem i niedowierzaniem patrzyło na rozpoczynającą się nową inwestycję. Dzisiaj kolej powstała, delikatnie wpisała się w krajobraz i cieszy nie tylko dzieci ale i dorosłych, a w deszczowe pochmurne dni i nie tylko jest alternatywą na podziwianie widoków tych niesamowitych krajobrazów, połonin i bieszczadzkich zielonych wzgórz nad Soliną.