Złotówka za kilometr – rowerzyści wyjechali z Przemyśla do Gdyni

Co łączy nauczycielkę angielskiego z IV LO w Przemyślu, z przedszkolanką i kierowcą busa mieszkającymi i pracującymi w Wiedniu? Odpowiedź jest prosta. Miłość do jazdy na rowerze i ogromne serca!

Ewelina Furtyk – przemyślanka, która oprócz tego, że zawodowo związana jest z jedną z przemyskich szkół średnich współpracuje także z Uczniowskim Klubem Sportowym „Gladiator”. To właśnie w jej głowie zrodził się pomysł aby pojechać w trasę na rowerze i zbierać pieniądze dla potrzebujących dzieciaków

Dzisiaj wyruszyła wraz ze swoimi przyjaciółmi na szlak rowerowy  z Przemyśla do Gdyni.

Ewelina, Artur i Karolina planują pokonywać dziennie około 160 kilometrów a całą akcję pod  nazwą „PRZEKAŻ PIĄTAKA DLA PRZEDSZKOLAKA” chcą ufundować dzieciom z SOSW 1  w Przemyślu.

 

Blisko 800 km. Na rowerze w niespełna 5 dni to plan który sobie założyli. Dzięki przelicznikowi złotówka za kilometr jest szansa że przedszkole w SOSW 1 w Przemyślu uzyska znaczną kwotę pieniędzy . Miejmy nadzieje ze sponsorzy nie ograniczą się jedynie do przekazania równowartości kilometrów i konto dla dzieci wzrośnie o wiele wyższą kwotę.

Wyjazd w trasę nie był anonimowy. Na Przemyski rynek odprowadzić i pożegnać przed drogą śmiałków przyszli a raczej przyjechali na rowerach przyjaciele, znajomi i rowerzysta numer jeden w Przemyślu – prezydent Robert Choma.

Zebrane pieniądze podczas wyprawy do Gdyni zostaną przeznaczone na rozbudowę specjalistycznej bazy edukacyjnej dla niepełnosprawnych intelektualnie przedszkolaków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.

Nasi śmiałkowie zapowiedzieli już że w przyszłym roku jadą w kolejną trasę i już wiemy że będzie to Wenecja.