Znamy datę tegorocznej edycji BIKE TOWN – konferencja prasowa w UM w Przemyślu

Podczas zwołanej konferencji prasowej Prezydent Wojciech Bakun i Prezes Fundacji „Azymut” Waldemar Hryniszyn oficjalnie ogłosili termin tegorocznej edycji Festiwalu Rowerowego BIKE TOWN Przemyśl. Wszyscy miłośnicy downatownu, downhilla i dirtu powinni sobie zarezerwować czas na weekend 17 – 18 sierpnia, aby zobaczyć zawodników biorących udział w tych ekstremalnych dyscyplinach rowerowych.

Ustaliliśmy z organizatorem – Fundacją „Azymut”, że BIKE TOWN będzie prawdopodobnie na stałe przeniesiony na termin sierpniowy. Da nam to więcej czasu w danym roku na przygotowanie imprezy i możliwość pozyskania sponsorów, a pewnie także nieco pewniejszą pogodę – poinformował Prezydent Wojciech Bakun mówiąc o nowym, innym niż dotychczas terminie organizacji Festiwalu.

Waldemar Hryniszyn przedstawił ramowy program dwóch dni Festiwalu, zapowiadając także niespodzianki, które będą czekały na widzów w tym roku. Wspominając początkową decyzję o odwołaniu BIKE TOWN, opowiedział o wielkiej społecznej reakcji na nią:

– Po ogłoszeniu informacji, że odwołujemy w tym roku Festiwal, ruszyła w internecie lawina, dostaliśmy niesamowity odzew od naszych fanów. W ciągu 24 godzin 40 tysięcy fanów przeczytało naszą informację i dostaliśmy masę pozytywnych informacji zwrotnych z deklaracją wsparcia i pomocy. Dało nam to naprawdę dużo energii do dalszej pracy i organizacji tego Festiwalu. Festiwal stał się więc też wydarzeniem społecznym, a odzew ze strony jego fanów nierzadko wiązał się także z konkretnym wsparciem finansowym tego najważniejszego wydarzenia widowiskowo – sportowego i wizerunkowego w Przemyślu.

konferencja_Bike_Town.jpeg

Czego możemy się więc spodziewać na tegorocznym Festiwalu Rowerowym BIKE TOWN Przemyśl 2019?

Sobota 17 sierpnia 2019

  • Downtown
  • Whip contest
  • Koncerty organizowane przez Stowarzyszenie Zmienimy Przemyśl

Niedziela 18 sierpnia 2019

  • Downhill
  • Szkolenia z techniki jazdy na rowerze
  • FMB Dirt