10 lat Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

W Krasiczynie w Zespole Zamkowo-Parkowym odbyła się dwudniowa Konferencja Wojewódzka z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Województwie Podkarpackim wraz z Uroczystą Galą Wręczenia wyróżnień SOW-ików i SUPER Sow-ików 2016, na której Prezydenta Miasta reprezentuje Sekretarz Miasta Dariusz Łapa .dariusz-lapa

Celem kampanii organizowanej przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach, na terenie miasta Przemyśla i województwa podkarpackiego jest inicjowanie społecznej debaty i dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspierania i zintensyfikowania działań na rzecz jej przeciwdziałania. A przede wszystkim tworzenie systemu współpracy pomiędzy instytucjami i osobami je reprezentującymi.
dariusz-llllapaTegoroczna Kampania, jak co roku rozpoczęła się w inny sposób, niż poprzednie edycje. Idąc z duchem czasu oraz sugestiami osób młodych, zdecydowano się do zainicjowania Kampanii w mediach społecznościowych – poprzez Facebook`a.

Tegoroczna Kampania zakończy się tradycyjnie Uroczystą Galą wręczenia wyróżnień w postaci statuetek SOW-ik i SUPER SOW-ik`2016 wybranym (przez Kapitułę Konkursową) osobom/instytucjom, spośród nadesłanych kandydatur z całego województwa podkarpackiego.

informacja i foto  UM