30-lecie powołania przemyskiej Straży Miejskiej

W 2020 roku Przemyska Straż Miejska świętowała 30-lecie swojego istnienia. Ze względu na pandemię uroczystości zostały przeniesione na obecny rok.

Jubileusz powołania Straży Miejskiej w Przemyślu rozpoczął się mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Zaraz po niej, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pozostali pracownicy kontynuowali celebrowanie swojego święta.

Na uroczystości przybyli licznie zgromadzeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka, Wicemarszałek podkarpacki Piotr Pilch, bezpośredni przełożony formacji – Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Zastępca Prezydenta Miasta Bogusław Świeży, radni Rady Miejskiej oraz szefowie służb mundurowych i organizacji na co dzień współpracujących z przemyskimi strażnikami.

Tego dnia nie zabrakło przemówień, życzeń oraz gratulacji z okazji pięknego jubileuszu. Zastępca Prezydenta Miasta w swoim wystąpieniu podziękował komendantowi i strażnikom za nienaganną służbę oraz podkreślił jak ważną rolę w życiu miasta pełni przemyska straż miejska.

Odznaczenia państwowe za długoletnią służbę w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła Wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka.