ARŁAMÓW WYSTARTOWAŁ – STOK NARCIARSKI OTWARTY

W okresie zimowym Hotel **** ARŁAMÓW to jedyne miejsce w Bieszczadach, w którym oprócz relaksu w komfortowym Hotelu można czynnie uprawiać sporty zimowe nie oddalając się od Hotelu.

Choć stok w Arłamowie ma wystawę południowo-zachodnią, a więc nasłonecznioną, to jednak dzięki swoistemu mikroklimatowi dobre warunki narciarskie utrzymują się tutaj przeciętnie od połowy grudnia do połowy marca. Natomiast nasłonecznienie stoku powoduje, że jazda na nim posiada dodatkowy walor zdobycia pierwszej, wiosennej opalenizny. W skład Kompleksu Narciarskiego w Arłamowie, wchodzą:

 • 2 wyciągi orczykowe (podwójne) o długości 400 oraz 500 metrów i łącznej przepustowości 2400 os/godz.
 • 3 trasy narciarskie o długości: 400, 500 i 700 metrów
 • „Karczma na stoku”, w którym mieszczą się: szkoła narciarska posiadająca licencję SITN PZN, kasa biletowa, wypożyczalnia sprzętu, skiserwis, przechowalnia, bar oraz zaplecze socjalne.

   

  Trasa nr 1 (o dł. 400 m) – jest trasą łatwą, idealną wprost do nauki i pierwszych zjazdów na nartach lub desce snowboardowej.
  Niewiele trudniejsza jest trasa nr 3 (o dł. ok. 700 m) – będąca łącznikiem pomiędzy dwoma wyciągami.
  Trasa nr 2 (o dł. 500 m) – przeznaczona jest dla tych, którzy pierwsze kroki na dwóch lub jednej desce mają już za sobą.

  Odpowiednią warstwę śniegu na trasach, nawet przy umiarkowanych opadach naturalnych, zapewnia system sztucznego dośnieżania. Trasy wyrównywane i przygotowywane są ratrakiem, zaś jazdę po zmierzchu umożliwia sztuczne oświetlenie.

  Kompleks narciarski w Arłamowie dostępny jest również dla wszystkich chętnych, nie będących Gośćmi hotelowymi.

  Widok stoku Live