„Dając dobro drugiemu czynisz je sobie samemu” – wyjątkowe widowisko jasełkowe w Szkole Podstawowej nr 6

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych świąt. To czas, w którym milkną spory i kłótnie, a każdy stara się być bardziej życzliwy i dobry. 22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu odbyło się wyjątkowe widowisko jasełkowe „Dając dobro drugiemu czynisz je sobie samemu” przygotowane przez nauczycieli i uczniów, którzy wykazywali się własną pomysłowością i inwencją twórczą.

Historia wędrówki niezwykłego prezentu, który przemianił serca wielu ludzi wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci swym urokliwym występem podbiły serca publiczności. W specjalnie przygotowanych strojach aniołów i diabłów oraz innych postaci przyciągnęły uwagę oglądających. W pięknej scenografii uczniowie przedstawili scenę narodzin Chrystusa, która przeplatała się z problemami życia codziennego. Całość uzupełniały piękne piosenki oraz choreografia przygotowana specjalnie na tę okazję. Jasełka miały wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Teksty przygotowane przez uczniów mówiły o dobroci, życzliwości, dzieleniu się z innymi tym, co mamy w sobie najpiękniejszego – miłością. Pięknym uzupełnieniem występu było odczytanie przez ucznia fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa.

Na zakończenie Dyrektor szkoły Łukasz Molter podziękował młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz złożył świąteczne życzenia rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz przybyłym gościom, wśród których obecni byli radni Ewa Sawicka, Paweł Kaniecki i Maciej Kamiński, ponadto Anna Kozłowska z Wydziału Edukacji oraz dyrektor Castoramy Dariusz Poterała i Anna Wajda.

Uroczystość była niezwykłym przeżyciem, zarówno dla występujących uczniów, ale także dla całej szkolnej społeczności. Śpiew kolęd i świątecznych pieśni wprowadził wszystkich w magiczny czas Bożego Narodzenia i Nowego Roku.