Kiermasz charytatywny w Szkole Podstawowej nr 16 dla Reni

„Z serca dla Reni” to akcja koleżanek i kolegów siedmioletniej Reni uczennicy Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu. Niedawno właśnie w tej szkole do której uczęszcza Renia, a jej mama jest tam nauczycielką zorganizowano akcję charytatywną “Z Serca dla Reni”. Towarzyszył jej m.in. kiermasz ozdób świątecznych, przedmiotów przekazanych od darczyńców, książek i domowych wypieków. Nie zabrakło malowania twarzy i paznokci oraz modelowania balonów. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się Chór Triola i laureaci szkolnego konkursu „Mam talent”. Koledzy z klasy chorej dziewczynki, pierwszej A integracyjnej wystąpili w przedstawieniu „Powitanie Wiosny”, a po nim rozegrano mecz siatkówki, nauczyciele kontra uczniowie.
Pani Iwona mama Reni dowiedziała się od wychowawczyni córki, że organizują dla niej przedstawienie, później okazało się, że do tej pomocy dołącza się również klasa, w której uczy ona sama. I tak się zaczęła lawina dobrych uczynków które eksplodowały w ten wyjątkowy dzień. Każdy w szkole chciał chodź troszeczkę przyczynić się do tego aby Renia jak najszybciej zaczęła biegać po szkolnych korytarzach i rozrabiać jak Jej rówieśnicy.
Najpierw zobaczyłam plakat w internecie zapowiadający kiermasz, jednak dopiero, gdy w poniedziałek przyjechałam do Przemyśla dotarł do mnie ogrom tego co się dzieje. Jestem zaskoczona skalą przedsięwzięcia, bo my staramy się zawsze być anonimowi, a odzew z którym się spotykamy jest szokujący, zwłaszcza, że większość osób, które nawiązują z nami kontakt to obcy ludzie. – powiedziała nam pani Iwona.
Podczas kiermaszu charytatywnego “Z Serca dla Reni” udało się zebrać kwotę 21 tys. 800 zł. Wśród wielu przedmiotów wystawionych do zakupu była między innymi oryginalna koszulka z autografami olimpijczyków – medalistów z ostatniej letniej olimpiady w Brazylii.
Każdy kto chciałby wesprzeć tą dzielną dziewczynkę – zarówno dobrym słowem jak i finansowo – w jej walce może, to zrobić za pośrednictwem facebooka na stronie – “Renia walczy z rakiem”.
W tę niezwykłą akcję bardzo aktywnie zaangażowały się Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, Samorząd Szkolny, Świetlica Szkolna, Stowarzyszenie „Szkolne Marzenia” oraz rodzice dzieci klasy 4 c ze szkoły do której uczęszcza Renia .