Kolejny konkurs recytatorski w PBP im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”

W Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się II Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”. W konkursie wzięło udział czterdziestu czterech młodych recytatorów z dziesięciu szkół miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Podczas występów młodzi artyści mieli za zadanie przedstawić przynajmniej jeden wiersz Urszuli Kozłowskiej oraz drugi dowolnego autora.

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Małgorzata Machowska aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej i Alicja Kunert bibliotekarka Przemyskiej Biblioteki Publicznej.  Konkurs dostarczył wiele emocji nie tylko organizatorom, ale także nauczycielom i rodzicom, którzy przyszli oglądać swoje pociechy.

W Przemyskiej Bibliotece Publicznej od wielu lat odbywają się konkursy recytatorskie dla dzieci, które zawsze są dla nich przyjemnym przeżyciem.  Dzięki miłej atmosferze stworzonej przez organizatorów dzieci nie skupiają się na rywalizacji tylko czerpią radość z uczestnictwa, wynoszą zachętę do występowania i  poznawania literatury.

Na zakończenie konkursu został przeprowadzony eksperyment recytatorski, w którym wzięły udział wszystkie dzieci recytujące jeden tytuł wiersza.  Zrobiły to jeszcze, raz już poza konkursem ale  wspólnie.

Organizatorzy podziękowali wszystkim dzieciom za udział w konkursie, pogratulowali nagrodzonym i wyróżnionym wysokiego poziomu prezentacji i życzyli dalszych sukcesów w sferze kultury żywego słowa, jak również  zaprosili do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Nagrody otrzymali:

Antoni Bobko
Zuzanna Foremska
Lena Majewska
Wiktoria Bober
Nikola Głuchowicz
Jakub Bobko
Zofia Jędruch
Maja Psiur
Julia Soja
Szymon Sudoł

Wyróżnienia przyznano:

Zuzannie Soból
Kindze Zwirn
Gizeli Langenfeld-Ryniak
Mai Mielniczek
Martynie Hołyszko
Emilii Cieśli
Jakubowi Michalikowi
Szymonowi Bajorskiemu
Weronice Kowalskiej
Filipowi Kościowi