Konkurs Recytatorski „Tęczowe rymy Urszuli Kozłowskiej”

Przemyska biblioteka Publiczna była organizatorem Konkursu Recytatorskiego  „Tęczowe rymy Urszuli Kozłowskiej”, w którym wzięło udział 61 recytatorów z 16 szkół. Uczestnicy konkursu  byli finalistami szkolnych zmagań recytatorskich w placówkach edukacyjnych miasta i powiatu przemyskiego. Podczas występów młodzi artyści mieli za zadanie przedstawić przynajmniej jeden wiersz Urszuli kozłowskiej oraz drugi dowolnego autora. Wszystko zaczęło się od szkolnych konkursów, które  zapoczątkowały wielki finał w bibliotece.

Jak przystało na profesjonalny konkurs prezentacje były  oceniane przez  jury w składzie: aktorka Anna Demczuk z teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie,  Dorota Grząba z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej , Filia w Jarosławiu, oraz  Alicja Kunert  z Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Po wielogodzinnych przesłuchaniach  komisja konkursowa przyznała osiem nagród oraz sześć wyróżnień.

Dzień konkursu splótł się również z akcją charytatywną , z której dochód przeznaczony został na leczenie Pisarki Urszuli Kozłowskiej zmagajacej się z ciężką chorobą.  Podczas konkursu wyświetlono krótki film poświęcony Pani Uli, która wielokrotnie gościła na spotkaniach autorskich w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Podczas konkursu odbył się również kiermasz książek autorki , Wesprzeć ten cel można było również przekazując datek do puszki Fundacji Sedeka, która opiekuje się pisarką. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy!