Lidia Miś odwiedziła Przedszkole Nr 19 w Przemyślu

Z okazji  Światowego Dnia Pluszowego Misia,  autorka książek dla dzieci, właścicielka rzeszowskiego wydawnictwa Dreams, Lidia Miś odwiedziła Przedszkole Publiczne Nr 19 w Przemyślu. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi misiami, a większość z nich przebrała się w piękne stroje nawiązujące do tego święta.  Z ogromnym zainteresowaniem  wysłuchały opowieści i historii biblijnych czytanych przez pisarkę, min. ,,Piękna Pani”, która nawiązuje do osób i wydarzeń z 19 września 1846 roku w La Salette we Francji, kiedy to dzieciom objawiła się Matka Boża. Ta piękna opowieść pomogła dzieciom nie tylko lepiej poznać, ale i pokochać Piękną Panią. 

Pani Lidia odpowiadała dzieciom na liczne pytania oraz opowiedziała o sobie i swoim dzieciństwie. Pierwsze swoje opowiadania zaczęła pisać, gdy skończyła 8 lat. Pisanie było jej największym marzeniem, które udało się je zrealizować.

Kilka dni wcześniej odbył się również konkurs rysunkowy na ilustracje do wierszy o misiach, który został rozstrzygnięty podczas spotkania z Pania Lidią która była członkiem Jurry i wręczała nagrody laureatom.

  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, dzieci bawiły się i tańczyły przy dziecięcych piosenkach. Jednak najwięcej radości sprawił im  fakt zaprezentowania swojego misia oraz pięknego stroju koleżankom i kolegom.  Miś maskotka  jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie, a Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku, od tego czasu obchodzony jest przemyskim Przedszkolu nr 19. Rok rocznie zapraszane są w tym dniu wyjątkowe osoby aby dzieci zapamiętały to święto na dłużej.

  W tym roku była nią Pani Lidia, wspaniała pisarka,  laureatka nagrody Związku Literatów Polskich za Najlepszy Debiut Prozatorski Podkarpacia oraz zdobywczynią I- go miejsca w rankingu „Książka Roku 2010”. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Teatru,  z książką i teatrem związana była od dzieciństwa. Już od najmłodszych lat brała udział w konkursach recytatorskich oraz występowała w przedstawieniach adaptowanych przez  swoją mamę, Krystynę – polonistkę i reżysera teatralnego.