Michał Rusinek wraz ze Szlachetną Paczką zachęcają do wolontariatu w województwie podkarpackim

,,W tym sęk, by pokonać lęk!”

 Sentencja stworzona dla PACZKI i AKADEMII  PRZYSZŁOŚCI przez Michała Rusinka mająca zachęcać Polaków do udziału w wolontariacie wybrzmi również  w województwie podkarpackim. Bez wolontariuszy w tym wyjątkowo trudnym roku pomoc może nie dotrzeć do tysięcy rodzin i dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie

https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.   

Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prezes Fundacjine z premierą opracowanego przez niego hasła odbędzie się w Krakowie. W kazdym wojewódzkim miescie, w tym także w Rzeszowie, wolontariusze tego dnia będa zachęcać Polaków do zgłoszenia się do wolontariatu.

Aby rodziny w trudnej sytuacji, osoby samotne i dzieci z województwa podkarpackiego mogły otrzymać mądrą pomoc, już w tym momencie potrzeba kompletu wolontariuszy. Na terenie naszego województwa wciąż 280 z nich brakuje.

Pilnie potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w województwie podkarpackim. Bez nich pomoc może nie dotrzeć do setek rodzin i potrzebujących dzieci. Zgłoś się na  https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/.

Z myślą o tych, których nikt nie dostrzega

Najważniejsze zdanie tego dnia pojawi się w całej Polsce. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wciąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się  na płycie rzeszowskiego rynku o godzinie 17.00

Osoby potrzebujące wsparcia często mierzą się z trudnościami po cichu, z dala od wzroku innych. To właśnie wolontariusze szukają osób, do których z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny. Bez wolontariuszy tysiące rodzin i dzieci mogą zostać w tym roku bez pomocy.

Liczy się każde zgłoszenie w naszym województwie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze. Wejdź na  https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.  

Wolontariat w czasie pandemii   

W trakcie wydarzeń promujących hasło Michała Rusinka wolontariusze będą szerzyć ideę mądrej pomocy wśród lokalnej społeczności oraz zachęcać do udziału w wolontariacie.  To ważne, bo w tym roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą szczególnie potrzebne, a chętnych do wolontariatu wciąż brakuje.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości współpracują z ekspertami z zakresu zdrowia i wirusolog ii, którzy opiniują wypracowane rozwiązania, by zachować wszelkie niezbędne zasady bezpieczeństwa oraz wytyczne sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w danym momencie i na danym obszarze kraju.