Międzynarodowy turniej badmintona „Victor Polish Junior” rozpoczęty!

W przemyskiej hali sportowej rozpoczęła się największa w Europie impreza badmintonowa – Victor Polish Junior – Przemyśl’ 2018.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka oraz organizator zawodów i trener przemyślan Dariusz Stańko spotkali się na konferencji prasowej, podczas której opowiedzieli o tym wyjątkowym – nie tylko dla naszego miasta, ale właściwie dla całej Europy wydarzeniu.

„Rozpoczęliśmy Victor Polish Junior, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Właśnie gościmy w Przemyślu prawie 160 zawodników z 30 krajów. Krajów europejskich, ale także z miejsc dla nas bardzo egzotycznych, takich jak chińskie Tajpej czy Salwador. Mam nadzieję, że ten turniej zagości u nas na stałe.” – tymi słowami rozpoczął spotkanie Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta.

„Victor Polish Junior International, to pierwszy tak duży turniej od wielu lat w Europie. Do tego jest jeszcze drugi – satelitarny – Victor Polish Youth, który odbywa się Medyce i który zgromadził tyle samo uczestników. Od teraz Przemyśl zdecydowanie żyje badmintonem, a miasto zostało opanowane przez badmintonistów. W tej chwili nie ma ani jednego wolnego miejsca w żadnym z przemyskich hoteli i myślę, że jest to ogromna korzyść dla Przemyśla, bardzo duża promocja miasta i wszyscy powinniśmy się z tego cieszyć. (…) – podsumował organizator imprezy, trener UKS „Aktywna Piątka” Dariusz Stańko. – Chciałbym serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Badmintona oraz Urzędowi Miasta Przemyśla, bo gdyby nie ich ogromne wsparcie, nie byłoby nas tutaj…- dodał.

W godzinach popołudniowych nastąpiło uroczyste, oficjalne otwarcie imprezy, w którym wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, Wojewoda Podkarpacki Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, jego zastępcy – Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Adam Łoziński i Robert Bal, Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Zawadka, a także partnerzy turnieju, sponsorzy i zaproszeni goście.

Wielkie badmintonowe święto trwać będzie do niedzieli. Jak nas zapewnił Dariusz Stańko – Będzie się działo! W ciągu kolejnych dni kibice będą mogli obejrzeć w akcji jednych z najlepszych badmintonistów w Europie i na świecie w swojej kategorii wiekowej. Emocji na pewno nie zabraknie!

tekst ; foto  Agata CZEREBA UM Przemyśl