Za nami Victor Polish Junior – największa badmintonowa impreza w Europie

Przez cztery dni blisko 160 młodych badmintonistów z całego świata walczyło w Przemyślu nie tylko o medale, puchary i nagrody pieniężne, ale przede wszystkim o jak największe zdobycze punktowe do rankingu Europejskiej Federacji Badmintona. Właśnie to, w kontekście Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w stolicy Estonii Tallinie we wrześniu br., miało największe znaczenie.

„Przygotowania do imprezy trwały prawie 8 miesięcy. Najpierw lobbowaliśmy nad uzyskaniem tego turnieju, a nie było to wcale łatwe, gdyż o organizację takiej imprezy stara się zwykle przynajmniej kilkadziesiąt ośrodków europejskich. Następnie musieliśmy zbudować budżet, a to była piekielnie trudna sprawa, gdyż jest to naprawdę bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Kolejnym wyzwaniem były przygotowania techniczne, takie jak m.in. organizacja sprzętu, czy podpisanie umowy sponsorskiej ze sponsorem sprzętowym (…)” – powiedział Dariusz Stańko – organizator turnieju.

Kolejne Mistrzostwa za rok. Jednak już teraz możemy oficjalnie potwierdzić, iż gospodarzem przyszłorocznej edycji imprezy znów będzie Przemyśl.

„Bardzo się z tego wszyscy cieszymy. Do naszego miasta przyjechało bardzo dużo ludzi. Wszystkie miejsca w okolicznych hotelach były zajęte, restauracje były wypełnione po brzegi… Zawodnicy, trenerzy i towarzyszący im bliscy byli zachwyceni naszym miastem. Jestem pewien, że wrócą tu nie tylko na przyszłoroczne mistrzostwa, ale na pewno wielu z nich przybędzie do Przemyśla również na wakacje…” – podsumował D. Stańko.

Zwycięzcami Victor Polish Junior – Przemyśl’2018 zostali:

Mashiro YOSHIKAWA (Japonia)                                                                                                  

Danylo BOSNIUK (Ukraina)

w grze mieszanej:

Lukas RESCH and Miranda WILSON (Niemcy)

oraz w grze podwójnej:

Mashiro YOSHIKAWA and Miu NIRASAWA (Japonia)

Maciej MATUSZ i Bartosz GAŁĄZKA (Polska)

Tekst i zdjęcia Agata Czereba UM-Przemyśl