Nowy Jork lat 50-tych na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu

Koncert, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego przypominał Amerykę lat 50-tych nie tylko muzycznie (choć to było głównym celem tego wydarzenia), ale także zainteresowaniem kulturą tego okresu w USA – chętnych do zakupienia biletów było o wiele więcej niż miejsc na widowni.

Wieczór z Natalią Świerczyńską i zimowymi piosenkami Franka Sinatry, czyli męskie utwory śpiewane przez kobietę, to mogło wydawać się dość dziwnym pomysłem, a okazało się spektakularnym sukcesem. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Janusza Szroma poradziła sobie z tym zadaniem śpiewająco.

Natalia Świerczyńska na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wystąpiła z zespołem muzycznym w składzie: Dawid Kostka – gitara, Wojciech Judkowiak – kontrabas, Sebastian Skrzypek  – perkusja i Mateusz Urbaniak – fortepian. Koncert podzielony został na dwie części. Do pierwszej zaproszony został dodatkowo przemyski kwartet smyczkowy „Nella Fantasia” w składzie: Julia Mazurek – I skrzypce, Anna Betleja – II skrzypce, Katarzyna Kociuba – altówka i Zuzanna Wawro – wiolonczela.

Frank Sinatra był jednym z najbardziej znanych piosenkarzy i aktorów amerykańskich XX wieku. Spopularyzował wiele przebojów o światowym zasięgu. Pamiętamy go z wielu filmów. Dziś jego piosenki śpiewa cały świat, a te związane ze świętami to idealny repertuar na zimowe wieczory – i tak właśnie oceniła je przemyska publiczność. W wykonaniu Natalii Świerczyńskiej, uczestniczki VI edycji The Voice of  Poland, swingowe wersje znanych amerykańskich zimowych piosenek to była prawdziwa uczta muzyczna.