Mistrzostwa Przemyśla Osób Niepełnosprawnych w Bowlingu

W Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Bowlingu, organizatorami  tego wydarzenia byli:  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, UKS Gladiator  oraz gospodarz Mistrzostw BOWLING CLUB JAPA w Przemyślu, który od lat jest otwarty na organizację wielu imprez nie tylko sportowych.

To już II edycja wspólnej zabawy dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z różnym stopniem niepełnosprawności. Dla wielu zawodników  dużym przeżyciem było po raz pierwszy w życiu trzymanie w rękach kuli do kregli. W turnieju wzięli  udział zawodnicy z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej oraz posiadający zgodę na uczestnictwo w zawodach.

W turnieju  udział wzięły  reprezentancie 6 placówek z terenu miasta,

  1. Warsztaty Terapii Zajęciowej Spółdzielni Niewidomych „START”
  2. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu
  3. Miejski Dom Pomocy Społecznej
  4. Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu
  5. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
  6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1

Mistrzostwa to nie tylko popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową ale również współzawodnictwo pomiędzy drużynami,  kształtowanie i doskonalenie cech psycho-motorycznych uczestników.

– Najlepiej punktująca wśród kobiet – Aleksandra Tomków SOSW nr1 – 107pkt.

wśród mężczyzn Bartłomiej Skrabala  SOSW nr2 – 125 pkt.

Najmłodszym zawodnikiem był Kacper Gerczuk ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Marek Lisowiec z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną