Nie używasz? Sprzedaj, oddaj, zamień! Rusza pierwsza w Przemyślu eko-szuflandia

RRR – czyli: Reduce, Reuse, Recycle to w ostatnim czasie bardzo popularne na świecie zestawienie trzech ważnych słów. Ważnych dla każdego, komu bliska jest troska o przyszłość naszej planety. A tak właściwie… o naszą przyszłość.

W Polsce 3R funkcjonuje częściej jako 3U – Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj. Zachęcanie do wdrożenia w naszym codziennym życiu tej zasady ma na celu nie tylko promocję zdrowego dla środowiska stylu życia, ale przede wszystkim przypomina o możliwości zmniejszenia ilości wytwarzanych przez nas odpadów. Czasem jest tak, że mimo szczerych chęci, z niektórych produktów nie możemy zrezygnować, a powstałe z nich odpady nie da się wykorzystać po raz kolejny – wówczas pamiętajmy o tym, by znalazły się w odpowiednim pojemniku. Tylko wtedy będą miały szansę na otrzymanie „drugiego życia”.

Nasza świadomość dotycząca ekologii stale rośnie. Coraz więcej z nas bardzo odpowiedzialnie podchodzi do kwestii dbania o naturalne środowisko. W wielu miastach w Polsce i na świecie bardzo popularne są różnego rodzaju „pchle targi” czy wyprzedaż „garażowa”. W naszym mieście mamy „Przemyską Giełdę Staroci”, a teraz zapraszamy wszystkich przemyślan do udziału w pierwszej w nadsańskim grodzie EKO-SZUFLANDII.

W Twoich szafach zalegają dawno nie zakładane ubrania? Nie wiesz co zrobić z nietrafionym prezentem? Masz mnóstwo książek, płyt, torebek, biżuterii, zabawek, nieużywanego sprzętu AGD? Chciałbyś/chciałabyś je sprzedać, oddać albo wymienić na coś innego…? To znakomicie! Bo już w piątek, 2 października br., nadarzy się ku temu wspaniała okazja!

rrrPlakat_POZ.jpeg

Tego dnia w sali gimnastycznej przy ulicy Ratuszowej 1 (budynek Urzędu Miejskiego w Przemyślu) ruszy pierwsza w naszym mieście EKO-SZUFLANDIA.

To Ty decydujesz, czy sprzedajesz, oddajesz, a może wymieniasz przyniesione przez siebie rzeczy. Ważne, aby nie wystawiać przedmiotów niebezpiecznych, niedopuszczonych do sprzedaży, wymagających koncesji lub których posiadanie jest niezgodne z prawem. Szczegóły i zasady uczestnictwa znajdują się w załączonym poniżej regulaminie.

Do zobaczenia w piątek, 2 października br. w godzinach od 16.00 do 19.00!

 

♦ Udział w Przemyskim RRR, czyli w EKO-SZUFLANDII jest bezpłatny. ♦

 

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerem 16 675 20 58 w. 540 lub mailowo: [email protected]

ZAPRASZAMY!

Pobierz: Regulamin RRR.docx

rrrPlakat.jpeg

tekst: Agata Czereba UM w Przemyślu