Pomóżmy dzieciom! Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis” potrzebuje waszego wsparcia

(…)Kochani, dziś zaczęła się zbiórka funduszy na zakup sprzętu do Tomatisa! Proszę wesprzyjcie naszą zbiórkę.  Będzie ona trwała 30 dni, na portalu Polakpotrafi.pl. (…)  Te słowa rozpoczynają wpis na stronie facebooka Joanny, która wraz z innymi rodzicami zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu do rehabilitacji dzieci tą bardzo ciekawą i nowatorską metodą.

(…) W zamian za wsparcie zbiórki oferujemy nagrody, które są efektem naszych działań i zostały przygotowane przez naszych podopiecznych i przyjaciół. Poniżej szczegółowe info

CEL ZBIÓRKI

Witamy z pięknego miasta Przemyśla, w którym mieszkamy i działamy. Jesteśmy grupą terapeutów i rodziców dzieci niepełnosprawnych, tworzymy Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis”, by wspólnie działać na rzecz dzieciaków z różnymi problemami.

Naszym celem jest stworzenie możliwości terapii metodą Tomatisa dla naszych dzieciaków i innych potrzebujących takiej pomocy z Przemyśla i okolic. Aby to było możliwe chcemy zakupić specjalistyczny sprzęt.

DLACZEGO WYBRALIŚMY METODĘ TOMATISA?

Obserwując nasze pociechy wiemy, że potrzebują stymulacji funkcji słuchowych by rozwijać mowę, koncentrację i precyzję ruchów. A terapia Metodą Tomatisa daje możliwość skutecznej i trwałej poprawy a jednocześnie oddziaływuje poprzez muzykę, która jest niezwykle ważną wręcz ukochaną dla nich, dziedziną sztuki.

Czy wiesz, że do prawidłowego działania mózg potrzebuje przede wszystkim stymulacji? Czy wiesz, że ponad 80% tej stymulacji zapewnia ucho? Niezależnie od tego, czy czuwamy, czy też śpimy, ucho nieustannie bombarduje mózg różnymi bodźcami. (…) …

czytaj więcej na stronie POLAK POTRAFI PL