Przemyska Biblioteka Publiczna zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

Podczas Targów Książki w Warszawie, uhonorowano laureatów ogólnopolskiego konkursu „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”, w którym II miejsce zajęła Przemyska Biblioteka Publiczna.

Celem konkursu była popularyzacja działań bibliotek w całym kraju na rzecz upowszechniania czytelnictwa.  Oceniając dokonania bibliotek w tym zakresie, jury wzięło pod uwagę, oryginalność, różnorodność, liczbę i jakość imprez, ze szczególnym wyróżnieniem internetowych form promocji czytelnictwa w czasie pandemii. Bardzo ważna była oryginalność i skuteczność form przekazu oraz liczebność i różnorodność uczestników imprez.

Bibliotekarze Przemyskiej Biblioteki Publicznej w roku 2021, dostosowując się do okoliczności wynikających z pandemii podejmowali różnorodne działania, tak aby zaspokoić oczekiwania oraz potrzeby czytelników i użytkowników w każdym wieku, a jednocześnie  dbali o ich bezpieczeństwo. Dzięki pasji i zaangażowaniu nigdy nie mogli narzekać na brak zainteresowania i słaba frekwencję podczas imprez.

Otrzymanie II nagrody w tak prestiżowym konkursie to dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej ogromne wyróżnienie. W imieniu PBP podczas Targów Książki w Warszawie nagrodę z rąk dr Barbary Budyńskiej, p.o. przewodniczącej SBP, odebrali dr Maciej Waltoś, dyrektor PBP i Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży.

Jako patron medialny i sympatycy PBP zdajemy sobie sprawę, że nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wierni Czytelnicy, Użytkownicy i Partnerzy, którzy licznie uczestniczą w organizowanych przedsięwzięciach.  Za tę aktywność  w imieniu naszym i Przemyskiej Biblioteko Publicznej bardzo dziękujemy, a Wszystkim pracownikom i Dyrekcji Serdecznie gratulujemy sukcesu w tak prestiżowym ogólnopolskim konkursie.