Spektakl teatralny RANNY PTASZEK w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

ZIMOWE ZAMKOWE TEATRALIA – spektakl teatralny RANNY PTASZEK,  DUŻA DAWKA HUMORU I WZRUSZEŃ W DOBOROWEJ OBSADZIE

Ranny ptaszek to prawdziwa czarna komedia, poruszająca ważne międzyludzkie sprawy, okraszone mocną dawką humoru. Dwa akty zbudowane są na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.

Lilly Beaumont (Barbara Bursztynowicz) i Morgan Beaumont (Wojciech Wysocki) żyją wygodnie w swojej małżeńskiej rutynie do czasu aż Parker (Tomasz Błasiak), bezdomny, ląduje na ich balkonie. Parker najpierw śmiertelnie przeraża małżonków, a wkrótce wślizguje się do ich statecznego związku.

Reżyser (Dariusz Taraszkiewicz) zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż. Powolne wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego.

Ranny Ptaszek wzrusza do łez i skłania do refleksji. Opowiada o tym co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka. Dla statecznych par – ku przestrodze. Dla młodych małżeństw – ku nauce.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński