Spotkanie opłatkowe i msza w intencji pielgrzymów Grupy Św. Kazimierza

W kościele Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy Przemyśl-Błonie,  odbyła się msza św. w intencji pielgrzymów grupy Św. Kazimierza,  której przewodniczył niestrudzony pielgrzym ks. arcybiskup Adam Szal, wraz z nim mszę prowadził  Proboszcz Parafii  Ks. Prałat Stanisław Ożóg oraz opiekun pielgrzymów Ks. Krzysztof Szybiak.  Jest to jedna z przemyskich grup idących do Częstochowy w dniach 4-15 lipca, a tego dnia  po raz kolejny spotkała się na opłatku świątecznym.

Jest to grupa wielopokoleniowa gdyż prze dział wiekowy jest od 5 do 80 lat,  ale nie zależnie od wieku tworzy jedną piękną rodzinę, wszyscy mają  ten sam cel, dojść do Częstochowy i pokłonić się Maryi.  O wyjątkowości tej grupy świadczy  fakt, że pielgrzymuje w niej Pasterz Pielgrzymki Przemyskiej, ks. abp Adam Szal. Wędrował w niej jako kapłan, rektor Seminarium, następnie jako biskup pomocniczy przemyski a od zeszłego roku już jako Metropolita Przemyski.

Po mszy w Kościele Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy Przemyśl-Błonie rozpoczął się tradycyjny opłatek dla pielgrzymów.  Wszyscy udali się do sali parafialnej świetlicy gdzie podzielili się opłatkiem i obejrzeli piękne przedstawienie.

Opiekunowie wraz z dziećmi i parafialna scholka przedstawiły Jasełka Bożenarodzeniowe, które przygotowała z nimi pani Wiesława, opiekunka świetlicy. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania, rozmów i wspomnień z ostatniej pielgrzymki, a co najważniejsze planowania kolejnej wspólnej wyprawy pieszej do Częstochowy na Jasną Górę.