Sukces ma wielu ojców, porażka jest samotna.

Dość przewrotnym tytułem zaznaczamy ten materiał filmowy ale tak to jest rzeczywiście sukces ma wielu ojców.

Kilka dni temu wszyscy jak jeden mąż co jest niespotykane w tym mieście ogłosili, że udało się pozyskać rządowe dofinansowanie do trzeciego etapu przebudowy ulicy Wysockiego w Przemyślu w dzielnicy Lipowica. Cieszyć się z tego trzeba oczywiście ale znów smuci fakt wykorzystywania w tym momencie akurat tego tematu aby znów się „boksować” przed kamerami lokalnych mediów.

Dzień przed konferencją prasową obecnie panującej koalicji samorządowej Prezydent Miasta Przemyśla poinformował na profilach społecznościowych w internecie, że udało się uzyskać dofinansowanie na przebudowę Wysockiego. No i dobrze poinformował i tyle.  I wszystko było by OK gdyby nie dzień po tym wpisie na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości oraz koalicjantów z Rady Miasta z udziałem wielu znamienitych gości wraz z marszałkiem województwa Piotrem Pilchem oficjalnie ogłoszono, że …

  • To nie Pana zasługa Panie Prezydencie. To Pana koalicjant rok temu nie chciał tego zadania przegłosować na sesji Rady Miasta. To My, to upór i determinacja mieszkańców dzielnicy Lipowica, to Premier i Prezydent RP pamiętają o Przemyślu, to te czynniki doprowadziły do tego sukcesu.

No i dobrze. Tylko kogo to interesuje, kto i dlaczego. Ważne jest, że droga będzie dokończona i tym powinni się wszyscy cieszyć. Jest jednak jeszcze jedno pytanie KIEDY ?

Wprawdzie nie wszystkim jest po jednej drodze i w jednym kierunku ale może jak ją kiedyś wyremontują to …